Express-Miejski.pl

Tonący brzytwy się chwyta. „To niemoralne!”

Niespodzianki w spadku po Szpytmie fot.: własne

Nie milkną echa bulwersujących decyzji Bogusława Szpytmy, który tuż przed wyborami zastawił domy dla powodzian przy ulicy Korytowskiej.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze
Kasa świeciła pustkami, a miasto na gwałt potrzebowało pieniędzy. Wówczas burmistrz Szpytma wpadł na pomysł, że jedynym ratunkiem dla miejskich finansów będzie obciążenie hipoteki osiedla na ul. Korytowskiej. Osiedla zbudowanego z rządowych pieniędzy dla osób, które straciły swój dobytek w powodzi z 1997 roku. Znajduje się tam pięćdziesiąt mieszkań, które zamieszkuje około trzystu osób. Rada, większością głosów uchwaliła, że burmistrz może zastawić nieruchomości na połowę wartości lokali bez zgody ich użytkowników. W ten sposób miasto otrzymało spory zastrzyk gotówki. - 24 października 2014 roku, w ramach umowy leasingowej, gmina zastawiła m.in. nieruchomości przy ul. Korytowskiej na 4,9 miliona złotych, czyli na połowę ich wartości. Łączna kwota wynosi bowiem 9 milionów - mówi nowy burmistrz Michał Piszko, który jest zdumiony decyzją swojego poprzednika. - Natrafiliśmy na ten dokument zupełnie przypadkowo - dodaje.

Strach kłodzczan
Mieszkańcy osiedla przy ul. Korytowskiej są przerażeni. Obawiają się, że jeżeli gmina nie będzie spłacać rat, zostaną zwyczajnie wyrzuceni na bruk, a bank sprzeda ja prywatnemu deweloperowi. - To niemoralne co zrobił mój poprzednik. Zrobię jednak wszystko co w mojej mocy, aby co miesiąc każdą ratę spłacać. Jeżeli natomiast miałoby zabraknąć pieniędzy, to będę oszczędzał na bieżących wydatków - zapewnia włodarz miasta. Gmina będzie spłacać leasing do 2024 roku, a miesięczna rata wynosi 81 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko, bo Michał Piszko otrzymał w spadku jeszcze ratę za spłatę basenu. - W zeszłym roku mój poprzednik wynegocjował z bankiem zmianę wysokości raty, z 2,8 miliona złotych na milion, przekładając całość zapłaty na 2015 roku. Oznacza to, że mam teraz do zapłacenia ratę na poziomie 3,5 miliona. Bank za zmianę jednego załącznika otrzymał wówczas aż 70 tysięcy złotych - mówi Michał Piszko.

Zniesienie uchwały
- Kiedy byłem radnym, głosowałem przeciwko tej uchwale. Niestety byłem w mniejszości - oznajmia burmistrz, który teraz dąży do unieważnienia uchwały. - Jestem po rozmowie z przewodniczącym rady miejskiej panem Tomaszem Żabskim i poprosiłem go o to, żeby przygotował uchwałę zmieniającą tę poprzednią tak, aby zabronić burmistrzowi zastawianie nieruchomości - mówi. Usiłowaliśmy się skontaktować z Bogusławem Szpytmą, lecz niestety bez skutku.

Maciej Pawłowski

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Tonący brzytwy się chwyta. „To niemoralne!”

  2015-04-19 13:06:16

  Maciej Pawłowski

  Nie milkną echa bulwersującego zachowania Bogusława Szpytmy, który tuż przed wyborami zastawił domy dla powodzian przy ulicy Korytowskiej.

 • 2015-04-19 16:34:44

  gość: ~eee

  Piszko dalej tkwi w kampanii wyborczej w celu odwrócenia uwagi od braku pomysłów na rozwój Kłodzka. Zatrudnił również na istotnych stanowiskach osoby z poza Kłodzka , aby wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec koleżanki partyjnej , wbrew temu co obiecał mieszkańcom.

 • 2015-04-20 10:52:55

  gość: ~er

  Bzdury piszesz. Wyciągnąć najpierw miasto z długów i nie zadłużać na fanaberie - oto pomysł na rozwój Kłodzka. Piszko wykazuje tutaj bardzo dużo rozsądku narażając się na ataki takich trolli jak ty, którzy nie rozumieją istoty samorządu.

 • 2015-04-19 23:30:25

  gość: ~Mariusz

  Piszko to fantasta i mitoman. Nie rozumiem jak taki niepoważny człowiek mógł zostać Burmistrzem? Co za głąby głosowały na niego? Może sfałszowano wyniki?

 • 2015-04-20 07:48:08

  gość: ~ALA

  Ludzie to są fakty poparte dokumentami a nie bajki jakie pisał poprzednik, dlaczego niby teraz nowy burmistrz nie może mówić o wszystkich przekrętach jakie wychodzą? Dobrze robi, że mówi bo jak byście się dowiedzieli za 2 lata to pewnie stwierdzilibyście, że to w 100% wina Piszki i że milczał do tej pory więc coś jest na rzeczy!

 • 2015-04-20 09:23:01

  gość: ~Adam

  Dlaczego nie ma możliwości spotkania z burmistrzem?? Nigdy go nie ma.
  We wtorki kiedy ma przyjmować ciągle wisi kartka że go akurat nie ma.
  Zachowuje się jak małolat !!

 • 2015-04-20 10:59:00

  gość: ~ania

  Zadzwoń do sekretariatu i umów się osobiście jak masz ważną sprawę do burmistrza. Na pewno nie odmówi spotkania.

 • 2015-04-20 10:57:04

  gość: ~haha

  :)))) Fantasta i mitoman to idealne określenie poprzednika. Piszko chodzi twardo po ziemi. Nie obrażaj prawie 70% wyborców!!!

 • 2015-04-24 17:33:00

  gość: ~qrek

  ostatnio dodany post

  Powiedzcie mi prosze,jak to jest,że obecny burmistrz w ostatnim oświadczeniu majątkowym posiada NIC? No jesli nie liczyć 491 zł w gotówce to poza tym posiada zupełnie nic,nie rozumirm tego

REKLAMA


REKLAMA