Express-Miejski.pl

W autobusie szkolnym były popsute hamulce i układ kierowniczy

Oddział Inspekcji Transportu Drogowego z Kłodzka kontrolował autobusy fot.: ITD

Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) z Kłodzka wspólnie z policją skontrolowała autobusy dowożące dzieci do szkoły.

W trakcie kontroli stanu technicznego jednego  z autobusów stwierdzono wiele usterek m. in. układu hamulcowego, zawieszenia i układu kierowniczego. W aucie uszkodzone były fotele dla pasażerów oraz niesprawne oświetlenie.

- W trakcie kontroli kierowca okazał dokumenty, z których wynikało, że przewóz wykonywany jest przed podmiot, który od ponad roku nie prowadzi działalności gospodarczej – informuje Daniel Woźniak, z oddziału ITD.

Z powodu braku zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne. Wobec kierowcy wyciągnięto konsekwencje za używanie niesprawnego autobusu, którego dowód rejestracyjny został zatrzymany. Kierowcy zakazano jeździć pojazdem.

bom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W autobusie szkolnym były popsute hamulce i układ kierowniczy

  2015-04-17 08:12:11

  bom

  Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) z Kłodzka wspólnie z policją skontrolowała autobusy dowożące dzieci do szkoły.

 • 2015-04-17 11:47:32

  gość: ~frankenstein

  Prawidłowo, może tak ITD zawita do Ząbkowic i zobaczy autobusy jak kopca (na trasie Zabkowice - Ziebice) ,że nie da się na nimi jechać , kto dopuszcza te samochody do ruchu????? może ktoś będzie bardziej kompetentny i wyegzekwuje stanowiące prawo i przepisy odnośnie pojazdów przewożących nasze dzieciaki i inne osoby .

 • 2015-04-18 17:50:34

  gość: ~prac

  ostatnio dodany post

  A moze ITD weznie pod lupe autobus dowozący pracowników z Ziębic przez Ząbkowice do LG. Te szroty z Krzelkowa w ogole nie powinny jezdzic Czy musi dojsc do tragedi.

REKLAMA


REKLAMA