Express-Miejski.pl

Zmiana godzin otwarcia podziemnej trasy dla turystów

Fragment podziemnej trasy fot.: PTT

W środę 1 kwietnia zmiana godzin otwarcia Podziemnej Trasy Turystycznej. Zmiana jest podyktowana przejściem z czasu zimowego na czas letni.

Dawniej labirynt podziemnych korytarzy zapewniał ludziom wyjątkową ochronę podczas oblężeń, pożarów i innych klęsk. W trakcie podziemnych prac remontowych robotnicy znaleźli w podziemiach elementy dawnej broni.

- Powstanie podziemi zawdzięczamy mieszkańcom, którzy od trzynastego do siedemnastego wieku drążyli swoje piwnice pod budynkami starego miasta. Głównie w celach gospodarczych z przeznaczeniem ich na magazyny – mówi jeden z przewodników.

Położenie miasta na skrzyżowaniu szlaków handlowych stwarzało dogodne warunki do rozwoju handlu. Komory miały głębokość nawet 30 metrów, a niska temperatura pozwalała na długo zachować świeżość przechowywanych produktów spożywczych. W piwnicach leżakowało także znane piwo kłodzkie, którego tajemnica smaku kryła się właśnie w długim okresie przechowywania go w odpowiednio niskiej temperaturze.

Trasa będzie czynna będzie od poniedziałku do niedzieli od godziny 9 do 18 ostatnie wejście o godz. 17.30 – pół godziny przed zamknięciem.

bom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zmiana godzin otwarcia podziemnej trasy dla turystów

  2015-03-27 12:43:32

  bom

  W środę 1 kwietnia zmiana godzin otwarcia Podziemnej Trasy Turystycznej. Zmiana jest podyktowana przejściem z czasu zimowego na czas letni.

 • 2015-03-27 22:32:05

  gość: ~lbuja

  Niestety całą atrakcję może popsuć kompleks kontenerów na śmiecie nieopodal wejścia do tak wspaniałej atrakcji turystycznej.

 • 2015-03-28 19:28:50

  gość: ~marcin

  ostatnio dodany post

  Szczegulnie latem w gorący dzień piękny zapach się unosi.

REKLAMA


REKLAMA