Express-Miejski.pl

Gazyfikacja lekarstwem na zanieczyszczenia

Władze Nowej Rudy chcą poprawić jakość powietrza w mieście fot.: UM Nowa Ruda

Władze Nowej Rudy zamierzają poprawić jakość powietrza w mieście. Stąd też spotkały się z dyrektorem spółki PGNiG i przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa.

W dyskusji wzięła udzieła rada miejska z burmistrzem Tomaszem Kilińskim na czele, poseł Monika Wielichowska i wspomniany już dyrektor PGNiG Ryszard Michałowski. Tematem przewodnim było zjawisko niskiej emisji, które jest poważnym problemem ekologicznym i zdrowotnym, ponieważ powoduje wysokie stężenie zanieczyszczeń powietrza. Takie zanieczyszczenia jak: wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne WWA, dioksyny, furany oraz metale ciężkie: rtęć, kadm, ołów, a także tlenki siarki i azotu, są odpowiedzialne za choroby układu oddechowego i krążenia, uszkodzenia wątroby oraz alergie. Stąd też obie strony przedstawiły formy współpracy w sferze gazyfikacji Nowej Rudy oraz promocji ekologicznych źródeł ciepła. - Mając świadomość dużego zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, konieczne jest wdrażanie planów gospodarki nisko-emisyjnej - mówi burmistrz Kiliński, który jeszcze w tym roku planuje kampanię informacyjno-edukacyjną w zakresie poprawy stanu powietrza.

W latach 2016-2017 Polska Spółka Gazownictwa planuje rozbudowę sieci gazowej na ulicach: Żeromskiego, Lipowa, Błotna, Ogrodowa, Niepodległości, Mickiewicza, Graniczna, Demokratów i Górna.

mp

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gazyfikacja lekarstwem na zanieczyszczenia

  2015-03-25 13:13:40

  mp

  Władze Nowej Rudy zamierzają poprawić jakość powietrza w mieście. Stąd też spotkały się z dyrektorem spółki PGNiG i przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa.

 • 2015-03-25 21:00:48

  gość: ~noworudnik

  ostatnio dodany post

  Podoba mi się pomysł regazyfikacji radnych Nowej Rudy. Każdego radnego podłączymy elastycznym gumowanym przewodem do maszyny ssąco-tłoczącej w momencie rozpoczęcia posiedzenia rady i pod koniec sprawdzimy który radny zasłużył na miano gazyfikatora dnia, tudzież miesiąca i urządzimy konkurs na Mistrza PGNIG w produkcji biopaliw! Tyle wspólnego dobra naturalnego nie może pójść na marne, a wiadomo że w owych legendarnych i wysublimowanych wnętrznościach kryje się kapitał niedostępny przeciętnemu obywatelowi z naszego powiatu (być może i województwa!).

REKLAMA


REKLAMA