Express-Miejski.pl

Ścianka wspinaczkowa w Słupcu odebrana. Niebawem otwarcie

Ścianka wspinaczkowa odebrana. Wkrótce otwarcie. fot.: UM Nowa Ruda

Miłośnicy wspinaczki już wkrótce będą mogli korzystać ze ścianki wspinaczkowej. Procedurę odbioru nadzorował burmistrz Tomasz Kiliński.

Ścianka w Nowej Rudzie-Słupcu ma 58,8 metra wysokości, co oznacza, że jest najwyższą w kraju. Niedługo udostępnione zostaną dwie płaszczyzny: zewnętrzna (58 metrów) dla osób zaawansowanych i wewnętrzna (21 metrów) dla początkujących. Obiekt, który jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, zaopatrzono w ciągi piesze i miejsce postojowe, a także liny asekuracyjne, uprzęże wspinaczkowe i przyrządy do asekuracji, które mają zapewnić bezpieczeństwo. Koszt inwestycji to 2.744.378,20 zł, z czego 85 proc. to środki zewnętrzne.

Swojego zadowolenia nie ukrywa także włodarz miasta Tomasz Kiliński. - Dzięki naszym staraniom „uratowaliśmy” obiekt, będący symbolem noworudzkiego górnictwa. Sukces jest tym większy, iż jest to kolejne pokopalniane miejsce (NPP i Techno-Inkubator), które zyskało nową funkcję z zachowaniem historycznej form - mówi burmistrz Nowej Rudy.

mp

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ścianka wspinaczkowa w Słupcu odebrana. Niebawem otwarcie

  2015-03-17 19:16:26

  mp

  Miłośnicy wspinaczki już wkrótce będą mogli korzystać ze ścianki wspinaczkowej. Procedurę odbioru nadzorował burmistrz Tomasz Kiliński.

 • 2015-03-19 20:33:38

  gość: ~Trojan

  Kolejna atrakcja turystyczna w HRABSTWIE KŁODZKIM, oby więcej podobnych przedsięwzięć. Brawo !!!

 • 2015-03-20 10:40:11

  gość: ~Lenin

  Żenada, kpina i parodia. Wielkopowierzchniowe tereny przemysłowe zamienia się w centra rozrywki dla zidiociałych genderowych narkomanów w rurkach. Do roboty nicponie lewusy!
  Górnicze miasto z tradycjami transmutuje w wieśniaczą, jasełkową szopę "oborę".
  Kto powinien być za to powieszony, rozstrzelany, wytarzany w pierzu, utopiony, spalony i strącony do szybu, to już sami ocenimy w najbliższych wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Czuj Duch!

 • 2015-03-21 17:19:00

  gość: ~Trojan

  ostatnio dodany post

  Leninie wracaj do mauzoleum i nie strasz głupcze ludzi.

REKLAMA


REKLAMA