Express-Miejski.pl

Tanie rzeczy w pierwszym sklepie dobroczynnym

W Wielkiej Brytanii i Irlandii działa ok. 150 tanich sklepów charytatywnych fot.: RC

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do końca marca w Kłodzku ruszy sklep charytatywny na wzór brytyjskiego „charity shops”. W punkcie mają być sprzedawane m.in. ubrania, książki, sprzęt AGD i inne.

Podobne sklepy działają od dziewiętnastego wieku w Anglii i Irlandii. Jeden z pierwszych założyła tzw. Armia Zbawienia. W Londynie „charity shops” w 1941 roku otworzył Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Sklepy charytatywne są popularne na całym świecie wśród ludzi biednych ze względu na niskie ceny oferowanych produktów.

- Będziemy przyjmować rzeczy od ludzi, którzy będą chcieli się ich pozbyć. Liczymy, że takie produkty, jak meble, książki, pamiątki, sprzęt AGD będzie sprzedawany za przysłowiową złotówkę. Dochód z kiermaszu traktujemy jako ofiarę z przeznaczeniem dla najuboższych – mówi Jerzy Kowalczyk, sekretarz kłodzkiego oddziału Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

Punkt ma działać na rogu ulicy Muzealnej i Armii Krajowej w Kłodzku. Otwarcie jeszcze w tym miesiącu. We Wrocławiu działają dwa sklepy dobroczynne prowadzone przez Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta. Można tam kupić używane ubrania, filiżanki, książki i wiele innych rzeczy. Sklepy znajdują się przy ulicy Wyszyńskiego. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na pomoc bezdomnym.

Jacek Bomersbach

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Tanie rzeczy w pierwszym sklepie dobroczynnym

  2015-03-13 16:03:40

  Jacek Bomersbach

  Do końca marca w Kłodzku ruszy sklep charytatywny na wzór brytyjskiego „charity shops”. W punkcie mają być sprzedawane m.in. ubrania, książki, sprzęt AGD i inne.

 • 2015-03-14 18:17:09

  gość: ~Czytelniczka

  ostatnio dodany post

  Dobry pomysl, zycze powodzenia w dzialalnosci.

REKLAMA


REKLAMA