Express-Miejski.pl

Wadex Invest z nakazem. Wycinka drzew wstrzymana

Nakaz konserwatorski dla spółki Wadex Invest fot.: UM Kłodzko

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Delegatura Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zareagowała na prośby kłodzkiego magistratu w sprawie Wadex Invest.

Delegatura Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Wałbrzychu wydała nakaz wstrzymania wycinki drzew i prac, które prowadzone są na terenie Fortu Owcza Góra w Kłodzku. Decyzja jest datowana na 10 marca 2015 roku.

Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, konserwator może wydać decyzję o wstrzymaniu prac i innych działań, które prowadzone są w sposób odbiegający od warunków określonych w pozwoleniu konserwatorskim. Ze względu na mogący nastąpić uszczerbek dla wartości zabytkowych Fortu Owcza Góra, decyzja delegatury ma natychmiastowy rygor wykonalności. Jak podkreśla kierownik wałbrzyskiej delegatury Maria Ptak, w przypadku nie zastosowania się do wydanego orzeczenia przewidziane są kary.

Spółka Wadex Invest może odwołać się od tej decyzji do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem kierownika delegatury Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Demi

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wadex Invest z nakazem. Wycinka drzew wstrzymana

  2015-03-11 12:56:35

  Demi

  Delegatura Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zareagowała na prośby kłodzkiego magistratu w sprawie Wadex Invest.

 • 2015-03-11 16:27:57

  gość: ~mark

  inwestorzy omijajcie Kłodzko dalekim łukiem burmistrz Piszko oszalał, owcza góra przez 80 lat całkowicie porzucona zarośnięta rozkradziona zaśmiecona pojawia się inwestor robi porządek usuwa śmieci samosiejki ma pozwolenie wycina a tu szaleniec Piszko robi awanturę, okres lęgowy ptaków przypada między 15 marca a 15 października. W tym czasie nie można wycinać drzew i krzewów. tak więc burmistrz zafundował sobie nową sprawę sądową którą przegra a zapłacimy my mieszkańcy kłodzka

 • 2015-03-11 21:09:13

  gość: ~Marek

  Do-edukuj się Mark'u, ścinane są grube drzewa niezagrażające murom, okres lęgowy trwa od 1 marca nie od 15.
  Inwestorzy tacy jak Wadex- omijajcie Kłodzko szerokim łukiem. Nie pozwolimy na szaber drewna. Burmistrz wreszcie posłuchał mieszkańców, stawiam mu flaszke!
  https://www.youtube.com/watch?v=RDnBWC6GLxE

 • 2015-03-12 10:51:56

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Dziwię się że jakaś firma chce coś dla miasta zrobić skoro ciągle napotyka same problemy. Ja już dawno kopnąłbym cały ten ..... rząd miasto w d..... i odszedł z pieniążkami. *0 lat nikt się tym nie interesował a tu nagle wszystkim to przeszkadza. Żenada ...

REKLAMA


REKLAMA