Express-Miejski.pl

Przedsiębiorcy z branży mięsnej chcą, aby bydło wypasano na górskich stokach

Spotkanie w starostwie fot.: FRW

W kłodzkim starostwie przystąpiono do regionalnej współpracy promującej produkt lokalny – wołowinę sudecką. Do udziału zaproszono przedsiębiorców, rolników i niezależnych ekspertów.

Umowa tzw. Klaster Wołowica Sudecka zrzesza prawie 40 firm zajmujących się hodowlą i przetwórstwem mięsa. Misją klastra (grupy przedsiębiorców) jest współpraca między firmami, stowarzyszeniami branżowymi i placówkami naukowymi tak, aby bydło wróciło na górskie stoki. Pomysł popierają Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskie Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

- Zależy nam na wykorzystaniu potencjału hodowli sudeckiej i podniesieniu konkurencyjności dolnośląskiego sektora przetwórstwa mięsnego. Chcemy prowadzić działania, które będą służyły rozwojowi firm i gospodarstw skupionych w klastrze, co będzie stymulowało wzrost gospodarczy w regionie - informuje Robert Jagła, szef zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, który brał udział w spotkaniu.

Klaster Wołowina Sudecka nie posiada osobowości prawnej. Jego koordynatorem jest fundacja rozwoju regionalnego „Progress” z Bystrzycy Kłodzkiej.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA