Express-Miejski.pl

Park miniatur i inne atrakcje powiatu kłodzkiego na targach w Hali Ludowej

Targi we Wrocławiu fot.: starostwo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na targach turystycznych we Wrocławiu prezentowano atrakcje powiatu kłodzkiego m.in. Park Miniatur Minieurolandu, którego otwarcie planowane jest wiosną.

Park miniatur zlokalizowany będzie przy ulicy Noworudzkiej w Kłodzku. Teren jest już częściowo ogrodzony. Otwarcie zaplanowano na przełomie kwietnia i maja tego roku.

- Miniatury zabytkowych budowli m.in. z Kłodzka, Wrocławia i europejskich miast wystawiane będą na otwartej przestrzeni. Będzie tam również część rekreacyjna z placem zabaw dla dzieci i botaniczna z roślinami przywiezionymi z Europy – mówi Renata Gajek-Bogusz kierownik działu promocji w Starostwie Powiatowym w Kłodzku.

Na trzydniowych targach, które zorganizowano w Hali Ludowej wystawiało się również Muzeum Papiernictwa z Dusznik – Zdroju. Uczestnicy mogli zobaczyć, jak powstaje papier czerpany. Wśród wystawców byli m.in. stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej, gmin powiatu kłodzkiego - Polanicy-Zdroju, Stronia Śląskiego i Bystrzycy Kłodzkiej. Inne atrakcje prezentowały: Kopalnia Złoty Stok, Ginący Szlak Zawodów w Czermnej oraz Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Węgla w Nowej Rudzie.

- Przedstawiciele naszego regionu prezentowali materiały promocyjne, udzielali informacji i zapraszali na ziemię kłodzką. Miejmy nadzieję, że wielu turystów ze stolicy Dolnego Śląska odwiedzi nasz region już wkrótce – dodaje kierowniczka promocji.

Gośćmi specjalnymi targów była znana podróżniczka i dziennikarka Beata Pawlikowska oraz Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek w historii przepłynął dwukrotnie samotnie kajakiem Ocean Atlantycki. Za swoje dokonania otrzymał wiele nagród m.in. prestiżową nagrodę Podróżnika Roku 2015 przyznaną przez magazyn National Geographic.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA