Express-Miejski.pl

Nowe wyposażenie dla ratowników z Krosnowic

Grupa Ratownictwa Wodnego z nowym sprzętem fot.: OSP Krosnowice

Ochotnicza Straż Pożarna w Krosnowicach, dzięki darowiźnie otrzymanej z Fundacji Polska Miedź, doposażyła Grupę Ratownictwa Wodnego.

W roku 2014 Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Krosnowicach podjął decyzję o utworzeniu Grupy Ratownictwa Wodnego, która ma prowadzić działania w zakresie ratownictwa wodnego, lodowego oraz powodziowego. Wyspecjalizowanie jednostki w tym zakresie nakłada na nią obowiązek posiadania specjalistycznego sprzętu oraz odpowiedniego wyszkolenia druhów.

W realizacji celów statutowych druhom z Krosnowic pomogła Fundacja Polska Miedź, która przyznała im darowiznę na realizację zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kłodzkiego poprzez zakup wyposażenia indywidualnego dla strażaków ratowników należących do Grupy Ratownictwa Wodnego przy OSP Krosnowice, biorących czynny udział w działaniach ratowniczych prowadzonych na obszarach wodnych”. Dzięki otrzymanej darowiźnie dokonali oni zakupu wyposażenia indywidualnego dla 4 druhów należących do Grupy Ratownictwa Wodnego: kamizelki asekuracyjne, gwizdki ratownicze, kaski do ratownictwa wodnego, rzutki ratownicze, noże ratownicze, sygnalizatory świetlne do kamizelek, latarki czołowe, sprzęt ABC. Całkowita wartość zadania wyniosła 3.382.56 zł, z czego 3 tys. zł sfinansowano ze środków Fundacji Polska Miedź, a pozostałą kwotę ze środków własnych OSP.

Z punktu widzenia realizacji zadania istotne jest, iż doposażenie Grupy Ratownictwa Wodnego w wyposażenie indywidualne wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kłodzkiego poprzez zwiększenie zakresu prowadzonych działań ratowniczych, a co za tym ich efektywności.

mp

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowe wyposażenie dla ratowników z Krosnowic

  2015-02-23 19:12:17

  mp

  Ochotnicza Straż Pożarna w Krosnowicach, dzięki darowiźnie otrzymanej z Fundacji Polska Miedź, doposażyła Grupę Ratownictwa Wodnego.

 • 2015-02-24 10:47:21

  gość: ~Tomasz D

  a czy OSP posiada zezwolenie od MSW pozwolenie na wykonywanie ratownictwa wodnego zgodzie z ustawą

 • 2015-02-24 13:37:47

  gość: ~zenek

  no dobra a czy w kłodzku albo poblizu znajduje sie jakis duzy zbiornik zaporowy albo cos w tym stylu czy tylko mają zamiar działać na stawikach i rzece (bo jesli nie ma dużego zbiornika to nie widzę sensu na istnienie takiej grupy)

 • 2015-02-24 14:07:10

  onkologiaKZ

  ostatnio dodany post

  Gdy osoba ulegnie wypadkowi, często o jego stanie zdrowia decyduje szybka reakcja ratownika i dobry sprzęt, który to ułatwia. Podobnie jest z każdą chorobą. Szybkie rozpoczęcie leczenia jest bardzo ważnym czynnikiem w walce z chorobą. Obecnie czas oczekiwania na wizytę u onkologa jest stanowczo za długi… Na szczęście, niedawno ruszył nowatorski projekt PGU – pierwsza Uzdrowiskowa Poradnia Onkologiczna w Kudowie-Zdroju (www.zuk-sa.pl ). Tu czas oczekiwania na wizytę wynosi tylko około 2 tygodni! Zapisów można dokonać dzwoniąc pod numer tel. 74 86 80 439

REKLAMA


REKLAMA