Express-Miejski.pl

Bezpiecznie do szkoły

Policyjne patrole pojawiają się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem. To wszystko efekt ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły”, rozpoczynających się na początku każdego roku szkolnego.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” ma pomóc w podniesieniu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu. Policjanci pomogą poznać im przepisy i zasady bezpieczeństwa w teorii i praktyce. Odbędzie się szereg prelekcji i spotkań. Policjanci będą również w pierwszych tygodniach września monitorować tereny przy szkołach, w tym przejścia dla pieszych. Jednocześnie rozpoczną się kontrole prędkości przy szkołach. Działania te mają przypomnieć kierowcom, że od nich zależy zdrowie i życie dzieci.

Policja informuje, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania i plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Przed rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci zajmą się kompleksowym sprawdzeniem stanu oznakowania poziomego i pionowego przejść dla pieszych przy szkołach.

Poza działaniem ukierunkowanym na bezpieczeństwo najmłodszych na drogach akcja, ma na celu również zadbanie o prewencję, między innymi, w zakresie przestępczości narkotykowej i innych niebezpieczeństw czyhających na dzieci i młodzież szkolną.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA