Express-Miejski.pl

Centrum dla czytelników i koła gospodyń wiejskich

Nowe centrum biblioteczne fot.: BP

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 21 lutego rusza Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Bierkowicach. Będzie tam biblioteka, świetlica i zaplecze dla koła gospodyń wiejskich.

Do tej pory biblioteka w Bierkowicach znajdowała się w budynku mieszkalnym. Ludzie skarżyli się na fatalne warunki w niewielkiej placówce. Niedawno zakończono budowę nowego centrum bibliotecznego na miarę dwudziestego pierwszego wieku. W bocznej części placówki znajduje się aneks rekreacyjny z piecem.

- Całość ma ok. 270 metrów kwadratowych. W pomieszczeniach będzie m.in. biblioteka i świetlica dla mieszkańców. Jest też kuchnia z zapleczem na przygotowywanie posiłków. W placówce będzie też działać koło gospodyń wiejskich – opowiada Mariola Huzar, dyrektorka Biblioteki Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

Przed budynkiem powstał parking na ok. 20 pojazdów. Koszt budowy centrum wyniósł ponad siedemset tysięcy złotych. Aby zrealizować inwestycję gmina otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa dolnośląskiego ok. 500 tysięcy zł.

- Uroczyste otwarcie nastąpi w sobotę o godz. 16. Mieszkańców zaprasza wójt gminy Kłodzko Stanisław Longawa – zachęca jeden z urzędników.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA