Express-Miejski.pl

Dożynkowe święto wsi w Jaszkowej Dolnej

Dożynki w Jaszkowej Dolnej fot.: Powiat Kłodzko / powiat.klodzko.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Uroczystości dożynkowe w Jaszkowej Dolnej tradycyjnie rozpoczęły się o godzinie 11:00 29 sierpnia 2010 uroczystą Mszą Świętą Polową, w której udział wzięli zaproszeni goście, oraz gospodarze Dożynek - mieszkańcy Jaszkowej Dolnej oraz sygnaliści myśliwscy i Chór Sołtysów im. Piotra Ćwichuły.

Podczas uroczystości honorowym gościem był Wicepremier RP, Minister Gospodarki, Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego - Waldemar Pawlak. Grupa rolników i osób związanych z rolnictwem otrzymała odznaczenia państwowe „Zasłużony dla rolnictwa”. Przyznał je Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ceremonii odznaczania osobiście dokonał Wicepremier RP w asyście Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Stanisława Longawy oraz Wójta Gminy Kłodzko Ryszarda Niebieszczańskiego. Wśród laureatów są Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze Sp. z o.o. Machela (Jaszkowa Dolna), Przerób Drewna, Transport Towarowy w Jaszkowej Dolnej – Pan Janusz Wolański, Jerzy Lis z Jaszkowej Dolnej, który odjechał z imprezy na rowerze ufundowanym przez Wójta Gminy Kłodzko, bo ten poprzedni zasłużył już na "emeryturę", Władysław Kirsza z Jaszkowej Górnej, Adam Czaplicki – gospodarstwo rolne w Ołdrzychowicach Kłodzkich i Marcinowie, Ludwika Golec z Marcinowa, Jan Winnicki z Ławicy - Radny Gminy Kłodzko, Daniel Kaźmierczak ze Starkowa - sołtys wsi, Krzysztof Zymon z Jaszkowej Dolnej.

Podczas Dożynkowego Święta Wsi podano także wyniki siódmego już konkursu na najbardziej zadbaną i aktywą wioskę. Tą najpiękniejszą, najbardziej zadbaną w Gminie Kłodzko i na Dolnym Śląsku została JASZKOWA GÓRNA z oceną końcową 8.10 i czekiem finansowym o wartości 10 000 złotych. Na drugim miejscu uplasowały się dwa sołectwa ŁAWICA I MARCINÓW z oceną 8.09. Na trzecim miejscu znalazł się STARKÓW z oceną 8.08. Czwarta była WILCZA z oceną 8.06. Wysokie piąte miejsce zajęła JASZKOWA DOLNA z oceną 8.05.

- Gdy 7 lat temu zbuntowałem się przeciwko zaniedbanym i zarośniętym wioskom, gdzie media nazwały mnie dyktatorem za wprowadzenie konkursu na najbardziej zadbaną wieś – to właśnie wy stanęliście murem za swoim wójtem i po 7 latach mamy piękne, zadbane, aktywne wioski, a Jaszkowa Górna wygrała konkurs na najpiękniejszą wieś Dolnośląską. Za te piekne wioski, za waszą aktywność serdecznie wam sołtysi, proboszczowie dziękuję i proszę Was nie odpuszczajcie, pilnujcie i pracujcie tak, aby nasze wsie zawsze były piękne i zadbane. Niech to stanie się normą, proszę Was Mieszkańcy Gminy, bo dobrze jest żyć w pięknej, aktywnej i zadbanej Gminie. - podsumował konkurs wójt gminy Kłodzko Ryszard Niebieszczański.

Gwiazdą wieczory była Kasia Cerekwicka. Oprócz niej na scenie pojawili się także przedstawiciele zespołu Podzamek Boys, czeski zespół rozrywkowy Fantasy oraz Kapela Góralska gminy Rytro.

leoni / Gmina Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA