Express-Miejski.pl

53 kierowców ukaranych mandatami

fot.: istock.com

53 kierowców ukaranych mandatami, 89 zdjęć za przekroczenie nadmiernej prędkości, nietrzeźwy kierujący to efekt przeprowadzonej 29 sierpnia 2010 roku w godzinach od 6.00 do 22.00 policyjnej akcji „Prędkość”. Działania prowadzone były na terenie powiatu kłodzkiego.

Działania te skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne powiatu kłodzkiego. Pracę funkcjonariuszy wspomagał: fotoradar, ręczne mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących. Efektem tych działań jest ukaranie 53 kierujących za przekroczenie prędkości, 89 kierowców zostało utrwalonych na fotoradarze za nadmierną prędkość.

Działania takie będą prowadzone cykliczne na terenie powiatu kłodzkiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Podczas ostatniego weekendu policjanci na terenie powiatu kłodzkiego zatrzymali również 8 nietrzeźwych kierujących.

Policja z Kłodzka przypomina, że zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Równocześnie sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów od roku do lat 10.

KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA