Express-Miejski.pl

Święto Plonów w Gminie Radków

Święto Plonów w Ścinawce Średniej fot.: radkowklodzki.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę 29 sierpnia w Hali Sportowej w Ścinawce Średniej odbyły się Dożynki Gminne 2010. Niemal w ostatniej chwili zostały przeniesione ze stadionu, którego nie oszczędziły ulewne deszcze.

Uroczysta Msza Święta odbyła się na pięknie udekoronowanej scenie w blasku słoneczników , owoców i warzyw z udziałem chóru Cantus i Orkiestry Dętej z Wambierzyc. Zgodnie z tradycją został poświęcony chleb dożynkowy upieczony z tegorocznej mąki.

Po uroczystościach liturgicznych i części oficjalnej Burmistrz zaprosił wszystkich gości do wspólnej biesiady. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli: Pani Wieslawa Czarnecka i Pan Zbigniew Jarosz.

Na scenie wystąpiły lokalne zespoły folklorystyczne: Katarzynki, Tłumaczowianki, Ścinawianki oraz zespół z Czech – Emma. Do tańca przygrywał zespół muzyczny BEAT BOYS, a zabawa była tak dobra, że trwała prawie do białego rana .

Wszyscy uczestnicy mięli możliwość zakupienia atrakcyjnych wyrobów rekodzieła ludowego, tradycyjnych wypieków domowych, pierogów, potraw z grila i napojów chłodzacych. Dzieci miały wesoły park rozrywki z dmuchańcami, konikami i trampolinami. Były również przejażdżki konne, a wszystko to relacjonował Dolnośląski Rozkład Jazdy Radia Wrocław.

Pomimo zmiennej pogody i trudności organizacyjnych związanych z przeniesieniem dożynek do hali była to bardzo udana impreza.

radkowklodzki.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA