Express-Miejski.pl

Nalot policji na kierowców

W zaledwie jeden dzień policja ukarała mandatami 53 kierowców, fotoradary wykonały 89 zdjęć za przekroczenie nadmiernej prędkości i zatrzymano ośmiu nietrzeźwych kierujących.

To wszystko to efekt przeprowadzonej 29 sierpnia 2010 roku w godzinach od 6.00 do 22.00 policyjnej akcji „Prędkość”. Celem tych działań było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Działania skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne powiatu kłodzkiego. Pracę funkcjonariuszy wspomagał: fotoradar, ręczne mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących. Efektem tych działań było ukaranie 53 kierujących za przekroczenie prędkości, 89 kierowców zostało utrwalonych na fotoradarze za nadmierną prędkość.

Policja zapowiada, iż działania takie będą prowadzone cykliczne na terenie naszego powiatu.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA