Express-Miejski.pl

Ogień zabrał im wszystko

Państwo Nowakowie tuż przed Wigilią fot.: Czytelniczka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W nocy z 25 na 26 grudnia w Kudowie Zdroju spłonął dom państwa Nowaków. W jednej chwili stracili cały dorobek życia. Teraz proszą o pomoc.

Pożar wybuchł nieoczekiwanie w nocy, a przyczyną okazało się zwarcie instalacji elektrycznej. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie. Państwo Nowakowie usiłowali jeszcze ratować dom, lecz płomienie były zbyt duże. Musieli ratować siebie i pozostałych domowników, którzy spali. Wskutek tego żywioł odebrał im wszystko. Stracili dom, a także ukochone zwierzątka - kota i psa. - To co zobaczyłam na miejscu przerosło mnie całkowicie. Widok domu jest nie do opisania. Potrzebna jest każda pomoc - mówi kuzynka poszkodowanych Aleksandra Walczak, która napisała do nas druzgocący list.

- Bardzo serdecznie chciałabym zwrócić się o pomoc dla mojej kuzynki i jej męża, którzy w święta Bożego Narodzenia w wyniku pożaru stracili cały swój dobytek. Ogień pozbawił ich wszystkiego co mieli i na co pracowali całe życie. Piętro ich budynku nie nadaje się do zamieszkania. Stracili również swoje ukochane zwierzęta, których mimo prób nie udało się uratować. Poszkodowani na razie przebywają u swojej rodziny, trwają poszukiwania mieszkania zastępczego dla nich. Można pomóc. Potrzebne są m.in. koce, pościel, ręczniki, kołdra i poduszki, rzeczy codziennego użytku - sztućce, garnki, środki czystości. Wszystko to, czego używamy na co dzień. Gosi i Andrzejowi po pożarze nie zostało nic. Będę wdzięczna za każdą okazaną pomoc i wsparcie moich bliskich - apeluje pani Aleksandra.

Wsparcie rzeczowne należy słać pod adres podany poniżej:
Józefa Jagiełło
ul. Tkacka 13/2
57-350 Kudowa Zdrój
z dopiskiem: "dla Gosi i Andrzeja - dane adresowe uzyskane od Oli z Gliwic, dzięki gazecie"

Z kolei pomoc finansową dla poszkodowanych można kierować na konto: PKO BP 42 1020 5112 0000 7202 0044 7540 Małgorzata Nowak z dopiskiem "Dla Gosi i Andrzeja - dane adresowe uzyskane od Oli z Gliwic, dzięki gazecie".

Maciej Pawłowski

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ogień zabrał im wszystko

  2014-12-31 12:55:53

  Maciej Pawłowski

  W nocy z 25 na 26 grudnia w Kudowie Zdroju spłonął dom państwa Nowaków. W jednej chwili stracili cały dorobek życia. Teraz proszą o pomoc.

 • 2015-02-20 12:50:18

  gość: ~Asia

  ostatnio dodany post

  Wspaniali ludzie, strasznie, że spotkał ich taki los. To nieuczciwe.

REKLAMA


REKLAMA