Express-Miejski.pl

Zawody jeździeckie w Kłodzku udane

Zawody jeździeckie w Kłodzku fot.: KCKSiR / kcksir.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Miłośnicy wierzchowców mieli okazję podziwiać te wspaniałe stworzenia w ubiegłą sobotę, 21 sierpnia na padoku przy stadionie KCKSiR. Okazją do tego były Międzynarodowe Zawody dla Dzieci w Jeździe Konnej w stylu western i angielskim, które uroczyście otworzył Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Stanisław Longawa oraz Burmistrz Miasta Kłodzka Bogusław Szpytma.

Podczas imprezy zaprezentowali się zawodnicy z Polski, Czech oraz Słowacji. Mimo młodego wieku uczestników, zawody odbyły się na wysokim poziomie, a widzowie mogli zaobserwować bardzo dobre przygotowanie młodych jeźdźców. Na padoku KCKSiR królowały tego dnia dwa najbardziej popularne style jazdy konnej: angielski oraz western. Pierwszy z nich narodził się w Anglii i Irlandii, gdzie zapaleni myśliwi trenowali konie , by podczas polowań czy pogoni za lisem mogły pokonać każdą przeszkodę. Stąd też wzięła się nazwa dyscypliny, chociaż do dzisiejszego dnia najczęściej określana jest mianem skoków. Podczas zawodów ustawiane są różnego rodzaju przeszkody , a wygrywa ten, kto pokona najwyżej ustawioną poprzeczkę, w jak najlepszym stylu. Podczas sobotniego turnieju zobaczyliśmy nieco spokojniejszą wersję tej dyscypliny, ale za to bardzo emocjonującą.

Drugi styl jazdy konnej prezentowany podczas kłodzkich zawodów znamy głównie z telewizji i często błędnie kojarzymy z kowbojami, pościgami i bójkami. Dyscyplina western tak naprawdę wywodzi się z hiszpańskiej szkoły jazdy i nie ma nic wspólnego z rodeo. Najważniejsze jest w niej odpowiednie zebranie konia, ale przy użyciu łagodnych pomocy. Dominuje jazda kłusem i wolnym galopem, a koń powinien być zwinny, zwrotny oraz posłuszny. Sobotni turniej okazał się prawdziwą gratką dla miłośników jazdy konnej oraz wszystkich , którzy lubią patrzeć na te piękne, dostojne zwierzęta. Zwieńczeniem uroczystości było uroczyste wręczenie pucharów zwycięzcom zawodów przez Burmistrza Miasta Kłodzka Bogusława Szpytmę. Organizatorami Międzynarodowych Zawodów dla Dzieci w Jeździe Konnej byli: Stowarzyszenie Sportowe Western Riders oraz Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekraacji

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA