Express-Miejski.pl

60 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelaźnie

60 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelaźnie fot.: zelazno.cba.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W lipcu strażacy ochotnicy z Żelazna obchodzili swoje 60 urodziny. Ochotnicza Straż Pożarna zaistniała w tej wsi w 1946 roku z inicjatywy Pana Władysława Oczkowskiego. Obecnym Prezesem jest Pan Stanisław Rudnicki.

Strażacy z OSP Żelazno są zaangażowani we wszelkie akcje ratowniczo-gaśnicze, walkę z klęskami żywiołowymi, jak również udzielają się na rzecz lokalnego środowiska. W przypadku Żelazna śpiewają w zespole ludowym "Róża Kłodzka", a panie z zespołu oficjalnie wstąpiły w struktury OSP RP.

- Wasza obecność w życiu społeczności lokalnej jest widoczna i doceniana, czego dowodem są wręczane dziś odznaki "Strażak Wzorowy" dla 10-ciu członków. Uhonorowanym strażakom serdecznie gratuluję, zaś wszystkim członkom OSP życzę wytrwałości w ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności i codziennej satysfakcji z podejmowanej służby. Serdeczne pozdrowienia przekazuję również dla Wszystkich bliskich, aby zawsze byli dla Was wsparciem i pomocą. - powiedział Wójt Gminy Kłodzko Ryszard Niebieszczański podczas lipcowej uroczystości.

Jednostka ma w swoich szeregach ponad 50 strażaków. Od 1997 roku zasłużyli się w walce z kilkoma powodziami, wybudowaniem nowej świetlicy strażackiej, podpisaniem współpracy z czeską jednostką straży pożarnej z Mikroregionu Rychnovsko. W wolnych chwilach śpiewająco promują sołectwo i Gminę Kłodzko w kraju i zagranicą. Ich dalsze plany idą w kierunku uzyskania statusu jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Gmina Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA