Express-Miejski.pl

Pieniądze na inicjatywy społeczne

Inicjatywa w Krosnowicach fot.: gmina.klodzko.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Kłodzko wraz z kłodzkim starostwem przekazała pieniądze na inicjatywy społeczne w Krosnowicach, Żelaźnie i Starym Wielisławiu.

Mieszkańcy trzech powyższych miejscowości wzięli udział w X Konkursie Powiatowym pt. „Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych”. Starostwo przekazało 50 procentowe dofinansowanie do projektów, które stworzyły sołectwa. Druga połowa dofinansowania jest z budżetu gminy Kłodzko.

Żelazno zaproponowało projekt "Sport kluczem do zdrowia. Na tę inicjatywę przekazano łąćznie 3400 zł., za co zakupiono sprzęt sportowy do świetlicy.

Mieszkańcy Krosnowic chcą zagospodarowania terenów zielonych w ich miejscowości. Na ten cel otrzymali 4 tysiące złotych, dzięki czemu udało się zasadzić żywopłot bukowy pod salą Podhalanka i biblioteką publiczną, dwa klomby przy wjeździe do ośrodka zdrowia, nasadzenia przy przystanku na osiedlu fabrycznym oraz wysypano żwirem przystanek „Pod dębem”.

Projekt Starego Wielisławia nosi tytuł „Monidła we wsi Stary Wielisław- śmieszne i lubiane często przez turystów fotografowane”. Dzięki 2400 zł. dofinansowaniu powstały dwa kolejne fotostandy, przy których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA