Express-Miejski.pl

Prawie 7 milionów na przebudowę skrzyżowania w Szczytnej z DK8

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Niebawem rozpocznie się przebudowa drogi krajowej ze skrzyżowaniem w Szczytnej. Jak zapewniają drogowcy w zimie nie będzie jednak utrudnień w ruchu.

Prace związane z inwestycją wartą 6 milionów 700 tysięcy złotych mają potrwać do końca października 2015 roku. Wykonawcą przebudowy drogi jest firma Eurovia. Niedługo znany będzie harmonogram prac.

- Roboty drogowe będą trwały także zimą, ale będą toczyć się poza pasem drogi, czyli na poboczu. Wówczas będą wykonywane także prace instalacyjne. Zatem zimą utrudnień w ruchu nie będzie - twierdzi Monika Wielichowska, poseł na Sejm RP.

- Długość przebudowywanej drogi krajowej nr 8 (ul. Robotnicza i ul. Borowina) będzie wynosić 451 metrów. Przewiduje się przebudowę dwóch skrzyżowań i nowego włączenia do ul. Wolności - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach działań będzie realizowana także budowa pasów wyłączenia i włączenia na skrzyżowaniu z ul. Wolności, budowa dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 8 z ulicami Sienkiewicza i Handlową oraz z ul. Leśną, przebudowa nawierzchni chodników przy drodze krajowej, powiatowej i drogach gminnych - przebudowa nawierzchni zjazdów, przebudowa oświetlenia ulicznego, likwidacja kolizji z sieciami i budowa kanalizacji deszczowej.

 

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA