Express-Miejski.pl

Kolejne hale przemysłowe gotowe

„INVEST-PARK” wybudował 4 identyczne hale w Bolesławcu, Nowej Rudzie, Kłodzku i Wałbrzychu fot.: Invest - Park

„INVEST-PARK” wybudował w Kłodzku i Bolesławcu kolejne dwie hale przemysłowe dla małych i średnich przedsiębiorców.

Przed miesiącem oddane zostały obiekty w Wałbrzychu i Nowej Rudzie. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 20 milionów złotych.

Stawianie hal jest jednym z elementów polityki gospodarczej „INVEST-PARKU” wspierania mniejszych przedsiębiorców, zwłaszcza tych, których nie stać na budowę własnych zakładów. Jest zgodne z długoterminowymi prognozami ekonomistów, którzy twierdzą, że dla MŚP nadszedł czas na inwestowanie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Co druga złotówka wpływająca na wzrost PKB jest generowana przez małych i średnich przedsiębiorców. W Polsce działa około 1 mln 600 tysięcy drobnych firm, które mogłyby mieć zdecydowanie większy wpływ na gospodarkę. Wynajmując pomieszczenia w obiektach należących do strefy, firmy będą mogły, wyposażając je we własne linie produkcyjne, korzystać ze zwolnień podatkowych w wysokości 45 procent dla małych przedsiębiorców i 35 procent średnich kosztów inwestycji lub 2-letnich kosztów pracy.

Każda hala ma powierzchnię 2500 m2, którą można podzielić na mniejsze moduły oraz 250 metrów kwadratowych biura typu „open space”. Obiekty, zaprojektowane według najnowocześniejszych standardów technologicznych, jeszcze przed ukończeniem wzbudzały duże zainteresowanie przyszłych najemców.

Informacja została wysłana na kontakt@em24.pl. Chcesz pochwalić się działalnością swojej organizacji? Wyślij relację na nasz adres email!

Monika Korzewicz - „INVEST-PARK”

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA