Express-Miejski.pl

Nowa kolej kanapowo-gondolowa w Zieleńcu

Kolej gondolowa fot.: Patryk Szmidt

Zieleniec szykuje w tym sezonie dla amatorów sportów zimowych nie lada gratkę. Największy w kotlinie kłodzkiej ośrodek narciarski otwiera nową kolej kanapowo-gondolową.

Zileniec, który co roku zajmuje czołowe miejsca w rankingu najlepszych stacji narciarskich w Polsce według onet.pl otwiera w grudniu tego roku nową kolej kanapowo-gondolową. Przygotowywane są nowe stoki oraz nowoczesny system naśnieżania tras. - Osoby, ktore odwiedzą Zieleniec będą mogły także między innymi skorzystać z jednego karnetu na wszystkie wyciągi - komentuje Patryk Szmidt z firmy Publicon.

Od zawsze mieszkańcy Zieleńca swoją ciężką pracą starają się, aby ich usługi przyciągały jak największą rzeszę zwiedzających. Wszystkie hotele, pensjonaty i agroturystyki są w stanie zapewnić ponad 1300 miejsc noclegowych. - Tak naprawdę zarabiamy jedynie w sezonie zimowym, ponieważ wtedy najwięcej osób przyjeżdża na nasze stoki. Podczas kolejnych sezonów staramy się zapewniać ludziom inne atrakcje, ale zysk, który z nich napływa starcza zazwyczaj jedynie na utrzymanie naszych obiektów i zapewnienie poborów dla personelu. Mimo to angażujemy wszystkie nasze siły, aby zapewnić turystom jak najlepsze warunki. Chcemy, aby każdy, kto odwiedził choć raz nasze stoki chętnie na nie powracał - mówi dla EM24.pl Ewa Kamyczek, była randna Zieleńca.

Mimo kłopotów z jakimi borykają się mieszkańcy Zieleńca, o których pisaliśmy TUTAJ sukcesywnie na stokach wymieniane są orczyki na koleje linowe. Można zatem stwierdzić śmiało, że Zieleniec działa prężnie i stara się zapewnić turystom najdogodniejsze warunki, ponieważ dodatkowo przygotowywane są dokumenty potrzebne do rozpoczęcia budowy ogromnego kompleksu wypoczynkowego, który sam będzie w stanie pomieścić dodatkowe 1500 osób.

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA