Express-Miejski.pl

Remont szkoły zakończy się już w październiku

Trwa remont kłodzkiej szkoły fot.: Katarzyna Mendak / Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Trwa remont elewacji XVII wiecznego budynku I Liceum Ogólnokształcącego  im. B.Chrobrego w Kłodzku.

W kwietniu kłodzkie starostwo ogłosiło przetarg na remont elewacji budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego od strony ul. Wojska Polskiego wraz z wymianą stolarki okiennej. W połowie maja przetarg rozstrzygnięto. Zgłosiło się do niego czterech wykonawców, spośród których wybrano firmę OLIWIA Dominik Konefał.

Zadaniem wykonawcy zgodnie z zamówieniem beneficjenta - powiatu kłodzkiego jest wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych. Zgodnie z informacjami zawartymi w przetargu firma również obejmuje wykonanie dokumentacji konserwatorskiej, ekspertyz  technicznych i konserwatorskich, wykonanie badań stratygraficznych, wykonanie projektu budowlanego zgodnie z przepisami prawa budowlanego i zaleceniami konserwatora zabytków. Firma musi odtworzyć zgodnie z zaleceniami części składowych elewacji budynku (zegar słoneczny). Przewidziana była również wymiana drewnianych okien wraz z ościeżnicami, remont elewacji budynku wraz z podcieniami i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej.

Obiekt liceum jest budynkiem zabytkowym. Remont ma na celu zachowanie wartości historycznej budynku, który niegdyś był kolegium jezuickim. Zgodnie z umową remont ma potrwać do listopada, jednakże jak zapewnia nas Starostwo Powiatowe w Kłodzku wszelkie prace budowlane zakończą się już w październiku.

- Jak zapewnia nas wykonawca prace stricte budowlane mają potrwać do końca tego miesiąca. Natomiast wszystkie formalności związane z inwestycją zostaną dopełnione początkiem listopada. Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 600 tysięcy złotych, w tym 500 tysięcy pochodzi z naszego budżetu, a 100 tysięcy złotych to dofinansowanie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - tłumaczy Marta Zilbert z kłodzkiego starostwa.

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA