Express-Miejski.pl

Hale dla małego biznesu już gotowe

Tak powstawała hala w Nowej Rudzie. fot.: Jacek Serdeczny

W rekordowym tempie, niespełna sześciu miesięcy WSSE „INVEST-PARK” zakończyła budowę hal produkcyjnych w Wałbrzychu i Nowej Rudzie.

Oba obiekty, powstałe z myślą o drobnych inwestorach, otrzymały już pozytywne decyzje Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że mogą zostać udostępnione małym i średnim przedsiębiorcom.

- Obecnie trwają zaawanasowane rozmowy z potencjalnymi najemcami – tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” - Firmy wynajmować będą gotowe pomieszczenia, które wyposażą jedynie w linie produkcyjne, co znacznie zmniejszy początkowe koszty inwestycji. Zainteresowanie ofertą jest naprawdę duże – przyznaje.

Każda z hal ma 2500 metrów kwadroatowych powierzchni oraz pomieszczenia biurowe. Rozpoczęcie działalności gospodarczej w halach uprawnia do korzystania z pomocy publicznej, która gwarantuje korzystne zwolnienia podatkowe. Małe firmy mogą liczyć na ulgi w wysokości 45 procent kosztów poniesionych na inwestycje lub 2-letnich kosztów zatrudnienia, a średnie – 35 procent.

"INVEST-PARK ” buduje na Dolnym Śląsku jeszcze dwie hale – w Kłodzku oraz Bolesławcu. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec października tego roku.

Informacja została wysłana na kontakt@em24.pl. Chcesz pochwalić się działalnością swojej organizacji? Wyślij relację na nasz adres email!

Jacek Serdeczny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA