Express-Miejski.pl

Jaszkowa Górna najpiękniejszą dolnośląską wsią

fot.: ryjek / photo.bikestats.eu

Dziś ogłsozono wyniki konkursu na najpiękniejszą dolnośląską wieś. Za najpiękniejsza uznano wieś Jaszkowa Górna z gminy Kłodzko.

Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska” realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich to jeden z elementów wsparcia przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa  Dolnośląskiego dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych  i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. 

Konkurs zorganizowany został w czterech kategoriach : „Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi” oraz „Najlepszy start w Odnowie Wsi”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ogółem 46 wsi z 31 gmin, w tym do kategorii „Najpiękniejsza Wieś” – 17 miejscowości, do kategorii „Najpiękniejsza Zagroda” – 14 zagród, do kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi” – 12 wsi oraz do kategorii „Najlepszy start w Odnowie Wsi” – 8 miejscowości.

W oparciu o zgłoszoną dokumentację oraz 12 wizji terenowych przeprowadzonych przez członków Komisji w dniach od 29.06.2010r. do 30.07.2010r. komisja konkursowa dokonała wyboru laureatów konkursu w 2010r.

W kategorii „Najpiękniejsza Wieś” pierwsze miejsca zajęła Jaszkowa Górna.

Wszyscy laureaci, zgodnie z regulaminem konkursu, otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Dodatkowo laureaci pierwszych miejsc w kategoriach „Najpiękniejsza Wieś” oraz „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” i „Najlepszy start w Odnowie Wsi” otrzymają kompleksowe opracowanie inwentaryzacji zasobów kultury materialnej, wykonane przez Uniwersytet Wrocławski, oraz opracowanie inwentaryzacji przestrzeni  wiejskiej wykonane przez Uniwersytet Przyrodniczy.

Urząd Marszałkowski / leoni

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA