Express-Miejski.pl

Inwestycje w Stroniu Śląskim

Budowa obiektu lekkoatletycznego fot.: stronie.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W 2014 roku do Stroniu Śląskim dokonano 7 strategicznych inwestycji, które poprawią jakość życia mieszkańcow gminy Stronie Śląskie.

Do 31 października firma „BASH” sp. z o.o. z Długopola-Zdroju, która buduje i znakuje ciąg pieszo-rowerowy na odcinku Stronie Śląskie - Lądek-Zdrój ma zakończyć zadanie. Wartość tej inwestycji wynosi 565 tysięcy złotych.

W ramach dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych udało się zrealizować odbudowę drogi powiatowej nr 323D Granica Państwa – Nowa Morawa – Bolesławów – Stronie Śląskie, km 0+000 do 4+369 w pierwszym etapie, w którym wyremontowano 2300 metrów drogi. Ponadto częściowo wyremontowano nawierzchnię o długości 800 metrów. Wykonawcą prac była firma „DROGMOST” sp. z o.o. z Kłodzka. Koszt inwestycji opiewa na kwotę prawie 1 miliona 124 tysięcy złotych.

Ta sama firma zajęła się odbudową ulic na osiedlu Morawka w Stroniu Śląskim i jest wykonawcą modernizacji parkingów i wewnętrznych ciągów komunikacyjnych. Zakończenie prac przewidziano na połowę października, a koszt zadania wynosi 1 milion 140 tysięcy złotych. Również to przedsięwzięcie jest realizowane dzięki dotacji na usunięcie skutków klęsk żywiołowych.

Również na połowę października przewidziano zakończenie prac związanych z zamknięciem i rekultywacją składowiska odpadów w Stroniu Śląskim.  Wartość inwestycji wynosi 960 743 60 złotych, a wykonawcą jest firma „RECULT” sp. z o.o. Spółka komandytowa z Wrocławia. 

Na "Orliku" w Stroniu Śląskim budowany jest obiekt lekkoatletyczny. Na boisku postawiona zostanie bieżnia prosta, bieżnia do skoków w dal łącznie ze skrzynią z piaskiem oraz bieżnia 200 metrów wraz z boiskiem do piłki nożnej w środku obiektu. Dodatkowo obiekt będzie ogrodzony. Prace, które wykonuje firma PHU „KLAUDIA” Iwona Markisz mają zostać zakończone do końca września. Koszt inwestycji to 668 tysięcy złotych.

Wykonawcą inwestycji jest . Prace nad wspomnianym obiektem

Dodatkowo przy "Orliku" zamontowane zostały urządzenia siłowni plenerowej „Fitness Park”, które oddano do uzytku początkiem lipca.

Firma "SOLAR FARM” sp. z o.o. z Legnicy wykonała prace związane z oświetleniem wsi Stronie Śląskie. Całkowita wartość inwestycji to 298 353 złotych.

 

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA