Express-Miejski.pl

Kolejny milion dla powiatu

Starosta Maciej Awiżeń w towarzystwie wiceministra Stanisława Huskowskiego i Wojewody Dolnośląskiego fot.: powiat.klodzko.pl

Z rąk wiceministra Stanisława Huskowskiego i wojewody dolnośląskiego Tomasza Smolarza starosta Maciej Awiżeń odebrał promesę na prawie 1 mln zł.

W lutym w pierwszym rozdaniu powiat dostał 3,5 mln na odbudowę 4 dróg, teraz przyznano kolejną część pieniędzy. Dzięki dotacji wyremontowany zostanie odcinek drogi 3324D Nowa Ruda - Bożków - Gorzuchów. Wartość tej inwestycji to 1,15 mln zł.

- Oczywiście cieszymy się z przyznanej dotacji. Składaliśmy wniosek na remont ośmiu dróg i nie da się ukryć, że liczyliśmy na co najmniej dwie. Na szczęście, jak wspomniał minister Huskowski, jeszcze w tym roku jest szansa na kolejną transzę dla kilku dolnośląskich powiatów, w tym naszego, więc będziemy cierpliwie czekali, przygotowując się w tym czasie do kolejnych rozdań – informuje Marta Zilbert, rzecznik powiatu kłodzkiego.

W całym województwie Minister Administracji i Cyfryzacji przyznał dotacje na remont i odbudowę dróg, które zakwalifikowały się do udziału w programie „przeciwdziałania i usuwania skutków zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych”. Program ministerialny - zwany powszechnie „popowodziowym”, kwalifikował w tym roku tylko te drogi, które ucierpiały w wyniku intensywnych opadów lub powodzi w 2012 roku.

Robert Krajewski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA