Express-Miejski.pl

Koncert chóru "Echo"

Koncert chóru "Echo" fot.: KCKSiR

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Koncert w wykonaniu Chóru Mieszanego „Echo” z Zebrzydowic mieszkańcy Kłodzka mogli usłyszeć 7 sierpnia 2010 roku w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodzku.

Artyści przyjechali na zaproszenie Burmistrza Miasta Kłodzka, dyrektora Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz proboszcza parafii oo. jezuitów w Kłodzku.

Msza św. z oprawą muzyczną chóru oraz wspaniały koncert w pięknym wnętrzu kłodzkiej świątyni z pewnością wszystkim melomanom zebranym tego dnia w kościele dostarczył niezapomnianych wrażeń. Niecodzienny koncert pn. „Na strunach pieśni śpiewam Ci Panie...” doceniła publiczność, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.  Wraz z chórzystami wystąpił znakomity organista Arkadiusz Popławski oraz dyrygent, a zarazem kierownik artystyczny Chóru Mieszanego”,,Echo”, Jadwiga Sikora.

Chór Mieszany ,,Echo” to zespół amatorski skupiający w swoich szeregach ludzi w różnym wieku i różnej profesji, których łączy wspólna pasja - umiłowanie śpiewu chóralnego. Chór Mieszany ,,Echo” został założony w Zebrzydowicach przez grupę miłośników śpiewu w roku 1937 i działał do wybuchu II wojny światowej. Po wojnie odrodził się początkowo jako chór przykościelny. W latach 1957- 1967 chór prowadził działalność przy Świetlicy Gromadzkiej w Zebrzydowicach. W roku 1967 Chór przeszedł pod patronat Związku Zawodowego Kolejarzy, a jego siedzibą do 1995 roku był Klub Kultury Kolejarza w Zebrzydowicach. Od marca 1995 roku do chwili obecnej Chór kontynuuje swoją działalność jako Chór Mieszany ,,Echo” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach. Zespół śpiewa muzykę dawną i współczesną, religijną i świecką kompozytorów polskich i obcych, muzykę ludową w opracowaniu artystycznym oraz kolędy. Prezentuje wysoki poziom artystyczny, czego potwierdzeniem są liczne dyplomy, wyróżnienia i nagrody uzyskiwane na różnego rodzaju przeglądach, konkursach i festiwalach chóralnych.

KCKSiR

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA