Express-Miejski.pl

List od Czytelnika - wiele hałasu o włazy do studzienek kanalizacyjnych

Jedna ze studzienek przy ul. Lutyckiej w Kłodzku fot.: Czytelnik EM24.pl

Czytelnik EM24.pl zaniepokojony stanem technicznym włazów do kanalizacji burzowej na ulicy Lutyckiej w Kłodzku poprosił nas o interwencję w tej sprawie.

Włazy studzienek usytuowanych przy budynkach od 10 do 14 ruszają się pod naciskiem przejeżdżających samochodów i wydają hałaśliwy dźwięk. - Pokrywy do instalacji burzowych, potem kanalizacji są w znacznym stopniu uszkodzone i zapadnięte. Każdy przejeżdżający samochód, a szczególnie cięższe pojazdy powodują uciążliwy hałas, który w dzień jest do zniesienia, ale w godzinach wieczornych i nocnych uniemożliwia wypoczynek - komentuje nasz Czytelnik.

Mężczyzna zwraca uwagę na to, że wypaczone pokrywy mogą w końcu doprowadzić do tragedii. Uczęszczające ulicą Lutycką w Kłodzku samochody powodują pogłębienie tego defektu. Mieszkańcy miasta narzekają na uporczywy hałas towarzyszący każdemu najechaniu na właz przez jakikolwiek pojazd oraz boją się także o to, że uszkodzone pokrywy mogą wpaść do środka pod naciskiem samochodu powodując szkody chociażby w pechowym aucie. Studzienki kanalizacyjne usytuowane w drodze powinny być na równi z jezdnią, a ich włazy muszą stanowić szczelne zamknięcie niezagrażające uczestnikom ruchu.

Droga, która przebiega przez ulicę Lutycką w Kłodzku jest drogą publiczną, czyli taką, z której mogą korzystać wszyscy. Także każdy jej użytkownik ma prawo domagać się odszkodowania za szkody powstałe przez nienależyte utrzymanie drogi publicznej.

Droga przy ulicy Lutyckiej w Kłodzku klasyfikowana jest do dróg gminnych. Jej zarządcą jest burmistrz Kłodzka, który powinien zadbać o właściwe utrzymanie drogi. Zgodnie z prawem utrzymanie drogi to wykonywanie robót konserwacyjnych, porządkowych i innych zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa i wygody ruchu. Burmistrz zatem ma obowiązek przyjrzeć się sprawie zapadniętych studzienek.

- Dokonaliśmy już przeglądu stanu technicznego studzienek. W najbliższym czasie będziemy dążyć do usunięcia tego nieudogodnienia - komentuje Mariusz Kud, kierownik Wydziału Infrastruktury Urzędu Mista w Kłodzku.

Mariusz Kud potwierdził, że znany jest mu temat uciążliwego huku powstałego przy najeżdżaniu przez samochody na pokrywy studzienek. Zapewnił, że problem ten zostanie rozwiązany w ciągu najbliższych dni.

Katarzyna Mendak

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • List od Czytelnika - wiele hałasu o włazy do studzienek kanalizacyjnych

  2014-07-28 08:31:23

  Katarzyna Mendak

  Czytelnik EM24.pl zaniepokojony stanem technicznym włazów do kanalizacji burzowej na ulicy Lutyckiej w Kłodzku poprosił nas o interwencję w tej sprawie.

 • 2014-07-28 11:19:36

  gość: ~kinio72

  Dzięki za podjęcie tematu.

 • 2014-07-28 11:24:14

  gość: ~kmendak

  ostatnio dodany post

  Mamy nadzieję, że interwencja będzie skuteczna,a mieszkańcy ulicy Lutyckiej będą już mogli spać spokojnie. Pozdrawiam

REKLAMA


REKLAMA