Express-Miejski.pl

Drogowe inwestycje

Zdjęcie ilustracyjne fot.: istock

Do 30 lipca ma potrwać remont drogi wojewódzkiej nr 381 na odcinku od Stacji Paliw "Orlen" w stronę Słupca.

Remont drogi rozpoczął się końcem marca. Drogowcy  z firmy Eurovia Polska S.A. podczas pierwszego etapu prac kładą nową nawierzchnię. Podczas kolejnych etapów zaplanowanych na lata 2014 - 2016 nastąpi przebudowa drogi wzdłuż osiedla Waryńskiego do sygnalizacji świetlnej, będzie dodatkowy pas ruchu, chodniki, zatoka przystankowa i kanalizacja deszczowa. Następnie przewidziano modernizację drogi wraz z kanalizacją deszczową od skrzyżowania ze światłami do Węglowej Woli.

W ubiegłym roku podpisano porozumienie między Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego a Miastem Nowa Ruda, Gminą Nowa Ruda oraz Miastem i Gminą Radków, w którym uregulowano przejęcie części drogi 385 przez te trzy gminy. Urząd marszałkowski przekazał wtedy na inwestycje drogowe 11 milionów złotych.

Dodatkowo remontowana jest droga powiatowa nr 3312D na odcinku Wolibórz-Dzikowiec, która jest łącznikiem Nowej Rudy, Radkowa z Dzierżoniowem, Łagiewnikami, a także z Wrocławiem. To zadanie realizowane jest w ramach działań związanych z remontem i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Jest to likwidacja szkód powodziowych. Prace na tym odcinku zakończą się w sierpniu tego roku. Koszt tej inwestycji wynosi prawie 1 milion złotych. - Nareszcie doczekamy się nowego asfaltu. Wcześniej droga była bardzo zaniedbana. Ciężarówki wywożące surowiec z kamieniołomu "rozorały" drogę całkowicie. Nie pomogło oczywiście łatanie dziur. Remont drogi ułatwi podróż zarówno mieszkańcom jak i turystom - komentuje pan Marek, mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

O inwestycjach drogowych w powiecie kłodzkim informowaliśmy Państwa tutaj.

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA