Express-Miejski.pl

Dr Chmiel szkolił pracowników DPS

Szkolenie "Zdrowa psychika - zdrowe relacje" fot.: Powiat Kłodzko

30 maja w kłodzkim starostwie odbyło się szkolenie "Zdrowa psychika - zdrowe relacje" przeznaczone dla pracowników Domów Pomocy Społecznej

Wykład skierowany był do przedstawicieli wszystkich publicznych i niepublicznych Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu kłodzkiego.

Uczestnicy dzięki szkoleniu mieli okazję podnieść jakość opieki. Zostały im przybliżone mechanizmy relacji jakie zachodzą w codziennych kontaktach pomiędzy pracownikami domów opieki i ich mieszkańcami.

Spotkanie poprowadził dr psychologii Andrzej Chmiel, psycholog, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii klinicznej i pedagogiki, z niepełnym drugim fakultetem w zakresie filozofii oraz rozszerzeniem specjalizacji seksuologia oraz reklama,  promotor specjalności „Opiekun osób starszych – geragog” w Wydziale Zamiejscowym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w Kłodzku.

Dr Chmiel tłumaczył jak osiągnąć wzajemne porozumienie i współpracę, która umożliwi zapewnienie jak najlepszych warunków pobytu mieszkańcom domów opieki. Osoby, które brały udział w szkoleniu wyraziły potrzebę i zainteresowanie dalszymi warsztatami w zakresie m.in. wypalenia zawodowego oraz radzenia sobie ze stresem.

Katarzyna Mendak

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA