Express-Miejski.pl

Budują nowe miejsca pracy

Projekt hali przemysłowej fot.: mpr

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) rozpoczęła budowy kilku nowoczesnych hal przemysłowych wraz z towarzyszącą im infrastrukturą drogową.

Hale przemysłowe powstaną w Wałbrzychu, Bolesławcu, Nowej Rudzie i Kłodzku. Obiekty będą przeznaczone pod dzierżawę firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

- Projekty dotyczące hal przemysłowych są już wykonane. Koszt realizacji  inwestycji wyniesie 5 milionów złotych na jeden obiekt. Budowa hal w Wałbrzychu oraz Nowej Rudzie już się rozpoczęła. Spółka „INVEST-PARK” otrzymała również pozwolenie na budowę  hali w Kłodzku. Prace powinny rozpocząć się w czerwcu, a przewidywany termin zakończenia budowy 4 obiektów, to czwarty kwartał tego roku - informuje Jacek Serdeczny z departamentu komunikacji WSSE.

Obiekty składać się będą z dwukondygnacyjnej części biurowej oraz jednopoziomowej hali produkcyjnej. Administracja do wykorzystania będzie miała powierzchnię 250 m2, w której znajdą się pomieszczenia w formule „open space”. 2,5 tys. m2 części przemysłowej zostanie podzielone na 4 moduły. Obiekty zostaną wyposażone w pompy powietrza oraz panele słoneczne, które wspomagać będą system centralnego ogrzewania.

Jak poinformował nas Jacek Serdeczny - trwające inwestycje są wynikiem zapytań przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy sugerowali niezdolność poniesienia przez nich nakładów na budowę własnych zakładów. Dedykowane im hale przemysłowe firmy będą mogły dostosować do własnych potrzeb.
- Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami, na tym etapie nie możemy jednak zdradzać zarówno nazw firm, jak i szczegółów, które zawarte będą w zezwoleniu - dodaje Serdeczny.

Prowadzenie działalności na terenie strefy ekonomicznej wiąże się z szeregiem przywilejów dla firm.

- Umowa najmu hali może być powiązana z uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firmy będą mogły zatem korzystać z przysługującej im pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Maksymalna intensywność pomocy od 1 lipca tego roku, dla województwa dolnośląskiego, wynosi 35% dla firm średnich oraz aż 45% dla małych i mikro przedsiębiorstw - informuje przedstawiciel WSSE.

Umowa najmu hali może być powiązana z uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firmy będą mogły zatem korzystać z przysługującej im pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Maksymalna intensywność pomocy od 1 lipca tego roku, dla województwa dolnośląskiego, wynosi 35% dla firm średnich oraz aż 45% dla małych i mikro przedsiębiorstw.

Z uzyskanych informacji wynika także, że w pobliżu Nowej Rudy jedna z firm stara się aktualnie o uzyskanie pozwolenia na działalność w strefie. Szczegóły poznamy jednak dopiero na początku czerwca.

Marcin Borkowski

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Budują nowe miejsca pracy

  2014-05-21 00:17:13

  Marcin Borkowski

  Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) rozpoczęła budowy kilku nowoczesnych hal przemysłowych wraz z towarzyszącą im infrastrukturą drogową.

 • 2014-05-21 18:14:46

  gość: ~kaaaaaa

  i co z tego, jak znowu będzie wykorzystywana tania siła robocza na taśmach itp. za najniższą krajową na trzy zmianki, to pewne, w biurach zasiądą znajomi i znajomi znajomych i będą wysoko nosili główki

 • 2014-07-28 18:01:57

  gość: ~cogito

  ostatnio dodany post

  Nikt cię nie zmusza podejmować tam pracy. Idź do opieki, tam dadzą ci na węgiel i talony na żywność.... i płacz, stękaj i narzekaj. Tyle chyba tylko potrafisz, bo gdybyś umiał coś wiecej, pewnie prowadziłbyś własną firmę i zatrudniał ludzi. Ciekaw jestem ile byś im płacił?

REKLAMA


REKLAMA