Express-Miejski.pl

Kłodzcy więźniowie remontują pomieszczenia dla ofiar przemocy w rodzinie

Osadzeni w kłodzkim więzieniu remontują pomieszczenia przeznaczone dla ofiar przemocy w rodzinie fot.: Bartłomiej Miara

Dyrektor Zakładu Karnego w Kłodzku podpisał umowę ze "Związkiem Maryjnym" w Bardzie odnośnie pracy osadzonych na rzecz kobiet pozostających w sytuacji kryzysu.

Organizacja "Związek Maryjny" w Bardzie została założona przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Jego misją jest niesienie pomocy dziewczętom i kobietom pozostającym w sytuacji kryzysu. Od niedawna stowarzyszenie podjęło nowe dla siebie wyzwanie w postaci stworzenia pomocy stacjonarnej osobom dotkniętym przemocą. W tym celu remontowane są pomieszczenia, w których pokrzywdzone kobiety mogą otrzymać schronienie. Stowarzyszenie oferuje bezpieczne miejsce pobytu osobom, które w chwili zagrożenia musiały opuścić swój dom, albo znalazły się w różnych trudnych sytuacjach.

W styczniu prezes stowarzyszenia Iwona Frendenberg (siostra Dorota) zwróciła się do kpt. Jacka Marcelewicza - dyrektora Zakładu Karnego w Kłodzku o pomoc w wyremontowaniu nowo pozyskanych pomieszczeń dla ofiar przemocy w rodzinie. Pomysł siostry Doroty został zaakceptowany, co poskutkowało podpisaniem umowy, na mocy której dyrektor placówki wyznaczył czterech skazanych do prac remontowo – budowlanych, porządkowych i gospodarczych, związanych z przygotowaniem pomieszczeń zgodnie z nowym przeznaczeniem.

Obecnie w jednym z wyremontowanych pokoi zamieszkała już kobieta z dzieckiem, która jest ofiarą przemocy domowej. - Mam nadzieję, że w przypadku pozyskania środków finansowych nasza umowa będzie nadal kontynuowana – powiedziała siostra Dorota.

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA