Express-Miejski.pl

Powstanie wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

Podpisanie umowy fot.: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Starości powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego, a także nadleśniczy z bardzkiego nadleśnictwa osiągnęli porozumienie i złożyli oficjalne podpisy.

Maciej Awiżeń - starosta kłodzki, Roman Fester – starosta ząbkowicki i Józef Wojciechowski – przedstawiciel Nadleśnictwa Bardo Śląskie spotkali się w poniedziałek w kłodzkim starostwie i podpisali oficjalne porozumienie w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia, której nadano tytuł „Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza z wieżą widokową na Kłodzkiej Górze”.

Pomysłodawcą projektu jest Włodzimierz Biniaś - pracownik bardzkiego nadleśnictwa oraz radny gminy Bardo. Idea od razu znalazła uznanie w oczach szefów obu powiatów, stąd też panowie zawarli słowne porozumienie już podczas spotkania w połowie miesiąca w siedzibie ząbkowickiego starostwa, o którym pisaliśmy tutaj. W ostatni poniedziałek marca szefowie złożyli podpisy.

Kłodzka Góra to najwyższy szczyt Gór Bardzkich, położony na granicy powiatów ząbkowickiego i kłodzkiego, będący jednym z 28 szczytów tworzących Koronę Gór Polskich. Sygnatariusze porozumienia zamierzają wybudować tam ok. 30-metrową wieżę widokową, która sama w sobie będzie atrakcją turystyczną, ale też częścią większego projektu, jakim jest opracowanie ścieżki edukacyjnej.

Oba powiaty będą starały się pozyskać dofinansowanie tego projektu z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a także poszukają funduszy zewnętrznych. Planuje się także poszerzenie współpracy o kolejnych partnerów. Stworzenie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej z wieżą widokową ma uatrakcyjnić wędrówki piesze w Górach Bardzkich. Do wieży będą prowadziły dwa szlaki: żółty z Kłodzka i niebieski z Barda.

Robert Herdy

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA