Express-Miejski.pl

Nowy wóz strażacki dla OSP Międzylesie

Oficjalne wręczenie kluczyków do nowego wozu fot.: miedzylesie.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzylesiu po wielu latach oczekiwań otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy IVECO.

Wartość zakupionego przez gminę Międzylesie samochodu to niespełna 710 tysięcy złotych, z czego 85 procent stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

- Auto zostało przywiezione do nas 21 marca przez przedstawiciela firmy Szczęśniak. Wtedy przywitaliśmy je nieoficjalnie, można powiedzieć roboczo. Uroczyste wręczenie kluczyków do pojazdu nastąpiło w dniu następnym - komentuje Piotr Pokrątka, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzylesiu. - Otrzymaliśmy wóz w ramach projektu “Modernizacja integrowanego ochronnego systemu Orlickich i Bystrzyckich gór w związku z podpisaniem umowy z Schengen” dofinansowanego z  Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 nr CZ.3.22/1.3.00/0901502 - dodaje Pokrątka.

Jak zapewnia naczelnik OSP Międzylesie, pojazd trafi do użytku po przeszkoleniu strażaków z jego obsługi. Nowy wóz marki IVECO Eurocargo jest autem nowej generacji, w pełni zautomatyzowanym.

- Gmina Międzylesie złożyła wniosek wraz z partnerami dość dawno. Był to wniosek na zakup wozu i szkolenia. OSP Międzylesie otrzymało auto z grupy rezerwowej - mówi Piotr Marchewka, pracownik Urzędu Gminy Międzylesie.

Oprócz Gminy Międzylesie w projekcie udział bierze gmina Bystrzyca Kłodzka, gmina Kudowa-Zdrój po stronie polskiej i po stronie czeskiej gminy Oleśnice w Orlickich Górach, Rokytnice w Orlickich Górach oraz Orlickie Zahori.

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA