Express-Miejski.pl

Zdrojowy Inkubator Przedsiębiorczości

Zdjęcie ilustracyjne fot.: dreamstime.com

W budynku Willi Grunwald przy ul. Buczka 12 w Kudowie-Zdroju, powstanie centrum, które będzie wspierało przedsiębiorców zakładających swoje działalności gospodarcze.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa obiektu budowlanego wraz z zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem w stałe elementy wnętrz, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Zdrojowego Inkubatora Przedsiębiorczości.

- Remont Willi Grunwald polega na adaptacji budynku do nowej funkcji, z zachowaniem walorów jego zabytkowej architektury. Przewidujemy utworzenie pomieszczeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zarówno centrum przedsiębiorczości, jak i wyspecjalizowanego zaplecza wspomagającego branżę prouzdrowiskową. Powstaną m.in. pomieszczenia biurowo-gabinetowe dla firm inkubowanych, sala konferencyjna i sale szkoleniowe oraz basen. Rewitalizacja tego zabytkowego budynku  finansowana jest ze środków unijnych - komentuje Agata Kaczmarek, prezez zarządu spółki Zdrojowy Inkubator Przedsiębiorczości.

Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 25 milionów złotych, z czego  wkład finansowy Unii Europejskiej przekracza 12 milionów złotych.

Firma Pozbud T&R S.A. jest wykonawcą zarówno projektu, jak i przebudowy obiektu budowlanego wraz z zagospodarowaniem terenu. Spółka Zdrojowy Inkubator Przedsiębiorczości wyposaży inkubator w stałe elementy wnętrz.

Ze względu na to, że Willa Grunwald jest budynkiem zabytkowym, prace budowlane wykonywane w obiekcie pod nadzorem konserwatorskim Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

- Zdrojowy Inkubator Przedsiębiorczości będzie wspierał młodych przedsiębiorców rozpoczynających lub dopiero zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą - mówi Agata Kaczmarek. - Bazując na historii i tradycjach Kudowy-Zdrój, będzie się skupiał na działalności w branży prouzdrowiskowej i stwarzał możliwość do podjęcia działalności przez osoby posiadające umiejętności i chęć rozwoju w tej dziedzinie. Młodzi przedsiębiorcy będą mieli możliwość wynajęcia powierzchni biurowo-gabinetowej na preferencyjnych warunkach - dodaje.

 

 

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA