Express-Miejski.pl

Kolejką linową z Międzygórza na Czarną Górę

Zdjęcie ilustracyjne fot.: wikipedia.pl

Niebawem okaże się czy w Miedzygórzu zbudowana zostanie kolejka linowa, która poprowadzi turystów wprost na Czarną Górę.

Władze bystrzyckiej gminy są w trakcie opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Miedzygórze w taki sposób, aby połączyć ją z ośrodkiem narciarskim na Siennej. Koncepcja zostanie przedstawiona radzie miejskiej, nadleśnictwu, a także służbom środowiskowym, które wypowiedzą się na temat jej realizacji.
Międzygórze służy jako baza wypadowa dla pieszych wycieczek w Masyw Śnieżnika. Jest ośrodkiem turystyczno - wypoczynkowym z liczną bazą noclegową, co stanowi sporą atrakcję turystyczną dla zwiedzających. Dodatkowym urozmaiceniem jest duża liczba drewnianych i kamienno-drewnianych budynków w stylu tyrolskim, lasy bukowe oraz świerkowe czy liczne skałki. Do największych zalet Miedzylesia należy duża liczba szlaków turystycznych, znane obiekty, takie jak wodospad Wilczki, kaplica Matki Boskiej Śnieżnej czy zapora przeciwpowodziowa. Turystów przyciąga także fakt, że w tej miejscowości w 1965 roku kręcono pierwszy odcinej legendarnego serialu "czterej pancerni i pies". Niebawem okaże się, czy dodatkkowym atutem wioski będzie kolejka linowa.

Katarzyna Mendak

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejką linową z Międzygórza na Czarną Górę

  2014-02-28 12:08:58

  Katarzyna Mendak

  Niebawem okaże się czy w Miedzygórzu zbudowana zostanie kolejka linowa, która poprowadzi turystów wprost na Czarną Górę.

 • 2014-03-26 13:58:49

  gość: ~SKPSman

  ostatnio dodany post

  taka kolejka powinna powstać już dawno temu. Może to ożywi miejscowość i turystykę w okolicy. Często przyjeżdżam do Międzygorza i poraża mnie zaniedbanie tych terenów,wszechobecny marazm, atrakcyjnie położona miejscowośc która po wakacjach się wyludnia .Mamy wspaniałe góry -zacznijmy je wykorzystywać, tak, jak to od dawna robią np.Czesi.

REKLAMA


REKLAMA