Express-Miejski.pl

Będą odbudowywać drogi

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Express - Miejski.pl

Powiat kłodzki otrzymał promesę od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na 3,5 miliona złotych na odbudowę dróg powiatowych i gminnych.

Wyremontowane zostaną około 2 km drogi powiatowej nr 3312D Wolibórz – Dzikowiec – Nowa Ruda Słupiec – Ścinawka Średnia na odcinku Dzikowiec–Wolibórz, około 4 km na odcinku granica państwa–Nowa Morawa drogi powiatowej nr 3230D granica państwa – Nowa Morawa – Bolesławów – Stronie Śląskie. Dodatkowo naprawione będą około 4 km drogi powiatowej nr 3267D Idzików – Marianówka – Szklary na odcinku między Marianówką a Szklarami, a także 2 km na odcinku między Kłodzkiem a Ławicą drogi powiatowej nr 3310D Kłodzko – Ławica – Podtynie – Morzyszów wraz z odbudową mostu w miejscowości Ławica.

W sumie wyremontowanych zostanie ok. 12 km dróg. Kwota promesy obejmuje 80 proc. dofinansowania. Pozostała kwota ma być współfinansowana z budżetu powiatu oraz m. in. z budżetów gmin, na terenie których znajdują się powyższe drogi, i Lasów Państwowych.

Oprócz dróg powiatowych wyremontowane zostaną również drogi gminne w powiecie kłodzkim – w gminach Bystrzyca Kłodzkiej, Radków, Międzylesie, Lądek-Zdrój, Gminie Wiejskiej Kłodzko, Gminie Miejskiej Nowa Ruda i Gminie Nowa Ruda.

Katarzyna Mendak

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Będą odbudowywać drogi

  2014-02-28 11:17:46

  Katarzyna Mendak

  Powiat kłodzki otrzymał promesę od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na 3,5 miliona złotych na odbudowę dróg powiatowych i gminnych.

 • 2014-02-28 13:55:45

  gość: ~mały

  ostatnio dodany post

  Tam umieją pozyskać pieniądze na konkretne cele, a w Bardzie?
  Pozyskano i owszem niemałe kwoty ale na co ? - ano na parkingi i klozety przy nich , które są ciągle zamknięte, bo brak pieniędzy na ich obsługę, Na drogi już środków własnych chyba zabraknie, zostają więc kredyty i pożyczki - tylko kto je potem spłaci.

REKLAMA


REKLAMA