Express-Miejski.pl

Szybki Internet w Międzylesiu

Szybki Internet w Międzylesiu fot.: miedzylesie.pl

Trwają prace przy położeniu przewodów światłowodowych biegnących wzdłuż torów kolejowych z Wrocławia w stronę Międzylesia.

Do końca bieżącego roku na terenie całego województwa położonych zostanie ponad 1,5 tysiąca kilometrów kabli światłowodowych. To dzięki nim firmy telekomunikacyjne będą mogły przesyłać sygnał do mieszkańców.

Największe trudności z szybkim łączem internetowym mają miejscowości podgórskie. Szczególnie ograniczony dostęp do szerokopasmowego Internetu mają mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej. Dlatego też sieć dotrze do gmin, które zostały wytypowane z uwagi na brak infrastruktury i problemy z dostępem do szybkiego Internetu. Jest wśród nich Międzylesie.

Sieć będzie poprowadzona wzdłuż torów kolejowych, a tam gdzie nie ma infrastruktury kolejowej, wzdłuż pasa drogowego. Jeśli warunki terenowe nie pozwolą na stworzenie odgałęzienia, pozostanie postawienie nadajników i masztów przez operatorów telefonii komórkowej. Obecnie trwają prace przy położeniu przewodów światłowodowych biegnących wzdłuż torów kolejowych z Wrocławia w stronę Międzylesia.

Jak wynika z raportu za styczeń 2014, prowadzono testy drożności i szczelności mikrokanalizacji. W tym samym miesiącu konsorcjum wybudowało około 120 km rurociągu, w lutym zaś wykonawcy zadeklarowali przekazanie 19 relacji o łącznej długości około 300 km.

W powiecie ząbkowickim przewidziano łącznie 29 pasywnych punktów styku (PPS)

 1. Kamieniec Ząbkowicki – 6
 2. Złoty Stok - 3
 3. Stoszowice – 2
 4. Ciepłowody – 3
 5. Ziębice – 11
 6. Bardo - 4

W powiecie kłodzkim planowo powstanie łącznie 78 PPS

 1. Kłodzko – 17
 2. Kłodzko M. – 2
 3. Lądek Zdrój – 5
 4. Polanica Zdrój M. – 4
 5. Szczytna – 4
 6. Kudowa Zdrój – 1
 7. Lewin Kłodzki – 6
 8. Duszniki Zdrój – 2
 9. Bystrzyca Kłodzka – 10
 10. Międzylesie – 6
 11. Radków – 12
 12. Nowa Ruda – 8
 13. Nowa Ruda M. – 1

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA