Express-Miejski.pl

CBA w Nowej Rudzie

CBA sprawdzi Centrum Turystyczno - Sportowe w Nowej Rudzie fot.: centrum.ng.p

Centralne Biuro Antykorupcyjne zweryfikuje działania podmiotów publicznych działających na terenie Nowej Rudy.

Głównym celem CBA jest zwalczanie korupcji na styku działania sektora publicznego i prywatnego. Do zadań biura należy rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw, ściganie ich sprawców, a także prowadzenie działań kontrolnych, analitycznych i prewencyjnych.

- CBA prowadzi czynności analityczne w sprawie Centrum Turystyczno - Sportowym w Nowej Rudzie. Biuro analizuje i weryfikuje pewne informacje. W związku z tym wystąpiło do Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie o dokumenty. Na tym etapie nie możemy mówić czy doszło w tym wypadku do złamania lub naruszenia prawa oraz kiedy te czynności się zakończą - komentuje Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Samorządowcy nabrali wody w usta i niechętnie odpowiadają na jakiekolwiek pytania. - To, dlaczego CBA sprawdza dokumenty i czy doszło do jakiegolwiek naruszenia, ma odpowiedzieć prowadzone postepowanie - komentuje Krzysztof Czajka z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. - Do czasu zakończenia analiz nie udzielamy informacji w tej sprawie - dodaje.

Katarzyna Mendak

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • CBA sprawdzi Centrum Turystyczno - Sportowe w Nowej Rudzie

  2014-02-20 13:23:55

  Katarzyna Mendak

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zweryfikuje działania spółki, której prezesem i przewodniczącym komisji rewizyjnej jest Paweł Marciniak - radny powiatu kłodzkiego.

 • 2014-02-25 15:10:07

  gość: ~ceerber3

  (this post was banned by administrator)

 • 2017-11-07 15:28:37

  gość: ~ja

  ostatnio dodany post

  niech cba sprawdzi jak sprzedawano ośrodek w ściborzu przez cts

REKLAMA


REKLAMA