Express-Miejski.pl

Trwają prace nad Noworudzkim Inkubatorem Technologicznym

Budowa Noworudzkiego inkubatora technologicznego fot.: umwd.dolnyslask.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Całkowity koszt inwestycji planowany jest na ok. 13 mln zł. Projekt zyskał 4 mln dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

16 stycznia 2013 roku w Nowej Rudzie podpisano umowę pomiędzy Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg" S.A. jako zamawiającym, a firmą Spec Bau Polska Sp. z o.o. jako wykonawcą na roboty budowlane w projekcie „Adaptacja budynków i infrastruktury na Noworudzki Inkubator Technologiczny". Inwestycja powstaje na terenie Noworudzkiego Parku Przemysłowego, a jej całkowity koszt planowany jest na ok. 13 mln zł. Projekt zyskał 4 mln dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obecnie trwają prace adaptacyjne, jednocześnie stanowiące II etap rozwoju Noworudzkiego Parku Przemysłowego. Inwestycja zakończona zostanie w sierpniu bieżącego roku. Będzie to miejsce dla małych firm, otwartych na innowacyjne, nowe technologie.

Noworudzki inkubator technologiczny zapewni kolejne miejsca pracy oraz ożywienie niszczejących budynków po byłej kopalni, takich jak szyb “Nowy I” w Słupcu. To zapewnienie nowej infrastruktury technicznej poprzez adaptację pokopalnianych budynków.

Inwestycję podzielono na cztery strefy: Inkubatora Przedsiębiorczości i e-biznesu, strefę drobnej działalności przemysłowej oraz składów i magazynów, strefę ekoenergii oraz strefę usług sportowo-rekreacyjno-turystycznych.

Jak czytamy na stronie Agencji Rozwoju Regionalnego "Agroreg" S.A. w Nowej Rudzie, zadaniem Inkubatora jest promowanie i wspieranie przedsiębiorców w ich rozwoju priorytetowo poprzez zapewnienie realnego udziału nauki w innowacyjnych projektach biznesowych pozwalających na wzmacnianie pozycji firmy na rynku. Misją Inkubatora jest wspieranie komercjalizacji nowych technologii w wdrażaniu innowacyjnych projektów o znaczeniu gospodarczym priorytetowo z udziałem nowopowstających firm innowacyjnych. Podstawowe cele funkcjonowania Inkubatora to wspieranie: transferu wiedzy i technologii, przedsiębiorczości i innowacyjnych firm będących w początkowej fazie rozwoju.

Katarzyna Mendak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA