Express-Miejski.pl

Nowa droga do galerii

fot.: www.powiat.klodzko.pl

Trwają prace budowlane na trasie z centrum Kłodzka do Galerii Twierdza Kłodzko i Twierdza II. Remonty ciągną się na odcinku od ulicy Traugutta (naprzeciwko stacji paliw) do ronda przy kłodzkich galeriach.

Ulica Noworudzka to bardzo ważny odcinek drogi powiatowej jest to główna i najkrótsza droga, jaką można dostać się do Kłodzka od strony Nowej Rudy. Ruch na tej trasie jest tak intensywny, że ułatwienie dojazdu i wyjazdu z miasta mieszkańcom północnej części naszego powiatu stało się dla nas w tym momencie priorytetem - Maciej Awiżeń członek Zarządu Powiatu.

W tej chwili trwa budowa chodnika i ciągu pieszo-rowerowego oraz prace przygotowawcze, które są niezbędne przed położeniem nawierzchni na jezdni. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2 mln złotych. Na tym odcinku Powiat Kłodzki sfinansował ogródkom działkowym postawienie nowego ogrodzenia. Przy pracach budowlanych pomyślano także od razu o ułatwieniach w ruchu miejskim. Przy wyjeździe z ulicy Armii Krajowej zostanie poszerzona droga, żeby samochody skręcające w prawo i w lewo nie przeszkadzały sobie wzajemnie i nie tworzyły korków.

Z kolei na wysokości osiedla przy ul. Wojciecha na  poszerzonej również jezdni pojawi się  azyl dla pieszych, czyli wysepka umożliwiająca bezpieczne przejście na drugą stronę. Idącym chodnikiem do Galerii Twierdza Kłodzko bezpieczeństwo zapewni wysoki krawężnik oraz ponad metrowej szerokości pas zieleni oddzielający chodnik od ulicy.

Zakończenie prac i oddanie drogi do użytku planowane jest na koniec września.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA