Express-Miejski.pl

Uwaga! Nadciągnął upał

Termometry w powiecie ząbkowickim i kłodzkim w sobotę oraz w niedzielę wskażą ponad 30 stopni! Pomagamy przetrwać upalne dni.

Na przeważającym obszarze kraju będzie bezchmurnie, bardzo gorąco, a temperatura maksymalna wyniesie od 25-28 stopni na południu kraju. Wiatr na wschodzie z kierunków północnych, na zachodzie z południowych, słaby. Ciśnienie bez większych zmian.

Jak sobie radzić w upalne dni? Gdy jest nienaturalnie ciepło, nasz organizm chłodzi się „od środka”, tracimy dużo wody, wydalanej poprzez pot. Należy nawet dwukrotnie większych ilość wypijanej w czasie dnia wody mineralnej. Do przyjmowanych płynów liczy się także herbata, soki, kawa. Należy unikać słodzonych napojów - wzmagają one tylko pragnienie. Warto wyrobić w sobie nawyk noszenia przy sobie wody mineralnej. Gdy tylko pojawi się pragnienie, będzie ona ratunkiem w każdym miejscu.

Ważne jest też to, co na siebie zakładamy. Ciemne ubrania przyciągają promienie słonecznie. Od razu szybciej się pocimy. Obcisłe, dopasowane ubrania utrudniają wydalenie wody z organizmu. Zaleca się zakładanie ubrań zwiewnych, luźnych, w jasnej kolorystyce, z naturalnych materiałów.

W upał spragnieni jesteśmy zimnych napojów, lodów. O problemy z gardłem wówczas nie trudno. Jeśli decydujemy się na schłodzone płyny, czy zimne lody, należy pić i jeść je powoli. Pamiętajmy również o nakryciu głowy, w szczególności w południe i wczesne popołudnie.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA