Express-Miejski.pl

Bezpieczny Senior w Powiecie Kłodzkim

Bezpieczny Senior w Powiecie Kłodzkim fot.: KPP Kłodzko

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kłodzcy seniorzy usłyszeli od policjantów porady - jak uchronić się przed kradzieżą, napadem i oszustwem.

Kilkadziesiąt osób brało udział w spotkaniu w Klubie Seniora Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej zorganizowanym we wtorek przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Asp. Dorota Jaworska udzieliła seniorom wskazówek jak ustrzec się przed kradzieżą, napadem i oszustwem. Przypominała, aby nie wpuszczać do domu osób obcych a także nie informować ich, kiedy otrzymują emeryturę lub rentę oraz ile mają oszczędności i gdzie je przechowują. Ostrzegała, aby nie nosić przy sobie dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów.

Seniorzy spotkali się także z dzielnicowymi. Mł asp. Marcin Sknera i mł. asp. Andrzej Małysiak apelowali o rozwagę i zachowanie ograniczonego zaufania w stosunku do osób trzecich. Rozdali także ulotki prewencyjne „Bezpieczny Senior” z informacjami jak ustrzec się przed przestępstwem i gdzie szukać pomocy.

Spotkanie to było także okazją do wymiany spostrzeżeń na temat bezpieczeństwa i problemów, z jakimi spotykają się najstarsi mieszkańcy naszego miasta.

KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA