Express-Miejski.pl

Leonardy 2010 w Kłodzku rozdane

Leonardy 2010 w Kłodzku rozdane fot.: klodzko.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dla jednych gala rozdania nagród "Leonardo" to szansa na zdobycie uznania, dla innych zaś ciężka praca włożona w przygotowania. Tegoroczna impreza odbyła się we środę, 23 czerwca w sali widowiskowej Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Po krótkim przemówieniu Burmistrza Miasta Kłodzka Bogusława Szpytma, na scenę wkroczyło Studio Piosenki „Jak kto chce" z Jagodą Majką i Dorotą Nocek na czele, podbijając serca widowni wykonaniem piosenki „Joszko Broda". Po krótkim występie artystycznym przyszedł czas na pierwszą kategorię: Najmłodszy Leonardo w przedziale wiekowym I-III szkół podstawowych. Tytuł otrzymali ex aequo Michał Popiel oraz Karolina Bech.

W grupie wiekowej IV-VI szkół podstawowych nagroda przypadła ośmiu osobom w pięciu kategoriach. Pierwsza z nich - Najlepszy Humanista - powędrowała do Mateusza Marciniaka, zaś Najlepszym Matematykiem okazała się Karolina Krautforst. Nagrodę LEONARDO w kategorii Sportowiec otrzymali ex aequo Sandra Norek oraz Sebastian Ziemiński. Największe uznanie wśród artystów przypadło parze tanecznej Klaudii Nowackiej i Danielowi Pawlickiemu oraz Nadii Stankiewicz. Talentem Językowym okazał się Arkadiusz Gnabasik. W przerwie mieliśmy okazję usłyszeć Klaudię Duchnowską, która zaśpiewała piosenkę „Cicho" z repertuaru Ewy Farny i podobnie jak jej poprzednicy, przypadła do gustu kłodzkiej publiczności.

W następnej grupie wiekowej - gimnazjalnej, wyróżniono osiem kategorii. W pierwszej z nich - humanistycznej, najlepsza okazała się Joanna Myślińska, zaś tytuł Najlepszego Matematyka zdobyli ex aequo Martyna Misiaszek i Paweł Mazurek. Bezkonkurencyjna Anna Adamek otrzymała statuetkę i tytuł Najlepszego Przyrodnika. Podobnie jak w młodszej grupie, tak i wśród gimnazjalistów w kategorii Artysta wyróżniono dwóch laureatów Jacka Adamskiego oraz Piotra Czerniaka.

Na ostudzenie emocji na scenie pojawiła się ponownie Jagoda Majka wraz z Karimem i Miriam Ouada, by zaśpiewać piosenkę pt. „Forgiven". Niesamowity głos młodej wokalistki poruszył serca widowni.

Po chwili przerwy nadszedł czas na kolejne kategorie i kolejnych laureatów. Karim Ouada okazał się największym Talentem Językowym, natomiast tytuł Sportowca otrzymali ex aequo Robert Chłodzik i Paulina Nowak. W kategorii Najlepszy Informatyk zwyciężył zespół informatyków w składzie: Aleksander Kurczyk, Piotr Bojęś, Maciej Decker i Waldemar Szyło. Najlepszym Projektem w roku szkolnym 2009/2010 wybrano projekt artystyczny pt. „Korzenie" przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku. Gala zakończyła się wspólnym zdjęciem wszystkich laureatów i nominowanych wraz z opiekunami oraz rodzicami.

Wielkie podziękowania należą się nauczycielom muzyki, którzy bardzo pomogli Urzędowi Miasta w organizacji tegorocznej Gali Leonardów tj. Dominikowi Jerzowi, Andrzejowi Jakubowskiemu, Damianowi Ptakowi oraz Markowi Morawskiemu. Galę prowadzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku Aleksandra Gawron oraz Dominik Jarocki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym oraz laureatom wspaniałych osiągnięć i składamy wyrazy szacunku rodzicom, jak również opiekunom za trud włożony w pracę z młodymi talentami. Życzymy kolejnych wielkich sukcesów i zapraszamy za rok!

klodzko.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA