Express-Miejski.pl

Nieudana próba przekupstwa

fot.: istock.com

5 lipca 2010 policjanci z Lądka Zdroju zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który wręczył pieniądze strażnikowi miejskiemu w zamian za „przymknięcie oka” na przestępstwo.

W piątek przed godziną 17 w Stroniu Śląskim kierowca samochodu marki Chevrolet nieprawidłowo wyprzedził służbowy pojazd, którym wspólnie patrolowali miasto strażnik miejski i policjant. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli i zorientowali się, że kierowca jest nietrzeźwy. Gdy chcieli przewieźć kierowcę na komisariat, by poddać go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna wręczył strażnikowi miejskiemu 200 złotych. Chciał w ten sposób przekupić strażnika, by ten odstąpił od zatrzymania i „przymknął oczy” na przestępstwo. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili dyżurnego Komisariatu Policji w Lądku Zdroju o wręczeniu korzyści majątkowej. Okazało się, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organiźmie. W tym stanie kierował samochodem.

Za wręczenie korzyści majątkowej 53-letniemu mieszkańcowi Głogowa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA