Express-Miejski.pl

Środki na aktywizację bezrobotnych wyczerpane

Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku poinformował, że zakończono nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz wniosków na staż.

Złożone wnioski do dnia 31.05.2010r. wyczerpały pełną kwotę środków z Funduszu Pracy, jakie były przeznaczone na te formy aktywizacji bezrobotnych. W związku z powyższym wnioski składane od 01.06.2010r. nie będą mogły być realizowane.

Kilka tygodni temu rok szkolny zakończyło kilka tysiecy uczniów w naszych gminach. Sporo z nich pożegnało mury szkolne już na zawsze. Jedną z niewielu szans na zdobycie wymaganego przez niemalże wszystkich pracodawców doświadczenia była właśnie możliwość przyjęcia na staż. Obecnie wielu z absolwentów musi szukać pracy bez wcześniejszej szansy na przygotowanie w zawodzie.

Podobna sytuacja dotycząca przyjmowania osób na staż ma miejsce w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ząbkowicach. Nikt z Urzędu Pracy nie był w stanie odpowiedzieć, czy w tym roku zostaną przyznane nowe limity na wsparcie w tym przypadku zarówno przedsiębiorców, jak i osób bezrobotnych.

leoni / PUP

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Środki na aktywizację bezrobotnych wyczerpane

  2010-07-06 15:22:47

  leoni / PUP

  Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku poinformował, że zakończono nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz wniosków na staż.

 • 2010-07-06 17:58:58

  gość: ~ząbkowiczanka

  Na staz w Ząbkowicach PUP wysyła, tylko juz od kwietnia nie zwraca kosztów dojazdu,ponoc starosta pieniądze przeznaczył na powodzian,dla mnie i tych wszystkich którzy pracuja na stazu jest to bardzo krzywdzace ponieważ z 740 zł jeszcze musza zapłacic za dojazdy które w moim przypadku wynosiły miesiecznie 190 zł i co ma zrobic stażysta??? zrezygnowac nie moze bo go ukaraja,więc musi pracowac do końca umowy za stawke bardzo uszczuploną. Jest to bardzo nie sprawiedliwe ze strony starostwa,skoro podpisana jest umowa na zatrudnienie stażysty na okres 6 miesiecy to pieniadze na dojazdy powinny być zapewnione,w innym przypadku nigdy bym nie podjeła takiego zatrudnienia,a praca stazysty często nie jest ta o jakiej marzymy tylko z konieczności.

 • 2010-07-06 18:03:12

  gość: ~misiek

  Ale już jesteś stażystką, więc Ci się chociaż tyle udało. Niestety Ci, którzy dopiero się zarejestrowali jako bezrobotni już nie mają szans. Wiem, bo siostra chciała pójść na staż do jednej firmy i jej powiedzieli, ze nie ma kasy i klops.

 • 2010-07-06 18:10:57

  gość: ~pup

  a jak ze środkami na prace publiczne gmina Ząbkowice ile zapotrzebowała bezrobotnych do czyszczenie rowów i melioracji ????

 • 2010-07-06 18:34:17

  gość: ~zabkowiczanka

  Nie wiem czy to mozna nazwac że mi sie udało,ja mam 30 letni staż pracy wiek tez odpowiedni i musiałam sie przekwalifikować,ponieważ w swoim zawodzie nie mogłam znaleść zatrudnienia,ciesz się że siostra nie dostała się na staz bo do czego jej to potrzebne i tak pracodawca nie zatrudni tylko weznie następnych stazystów i ma tania,dobra siłę robocza która sie wykorzystuje do najgorszych prac,czesto nie zgodnej z przepisami i co dalej po stazu??? a no nic dalej jest sie bezrobotnym.

 • 2010-07-06 20:47:11

  gość: ~moniq

  ostatnio dodany post

  no właśnie, ale to też wina PUP, że tak rozdawali staże na lewo i prawo. Nie weryfikowali pracodawców, a Ci robili co chcieli. Każdy pracodawca, ktory nie zatrudni po okresie stazu takiej osoby, powinien potem miec 2-3 lata czekania na nastepnego stazyste, a nie skakanie od jednego do drugiego. Przez takich potem stażysci traca tylko nadzieje i odrabiaja prace niewolnicze. System zawodzi!

REKLAMA


REKLAMA