Express-Miejski.pl

Fabryka papierosów zlikwidowana

SG fot.: SOSG Kłodzko

Nielegalna wytwórnia papierosów została zlikwidowana przez funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej z Kłodzka. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru oraz przedmiotów to blisko 700 tysięcy złotych.

Podczas działań prowadzonych w jednej z miejscowości powiatu góreckiego, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli sprawną linię produkcyjną służącą do wyrobu papierosów. Linia produkcyjna składała się z sześciu specjalistycznych maszyn służących do produkcji, a także do pakowania i pakietowania wyprodukowanych papierosów. Prócz maszyn zabezpieczono gotowe papierosy w ilości ponad 160 tysięcy sztuk oraz komponenty w postaci tytoniu, bibuł, filtrów, klejów oraz farb i poligrafii służących do wyrobu opakowań. W sprawie zatrzymano 8 mężczyzn w wieku od 22 do 51 lat z różnych rejonów Polski. Nadzorowali oni produkcję, a także zajmowali się pakowaniem gotowych wyrobów.

Docelowym miejscem przeznaczenia wyprodukowanych wyrobów miał być prawdopodobnie rynek Unii Europejskiej, o czym świadczyć mogą m.in. opakowania z nadrukami w języku angielskim. Dzienne możliwości produkcyjne zlikwidowanej wytwórni wynosiły około 20 milionów sztuk papierosów. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru oraz przedmiotów to blisko 700 tys. złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. W stosunku do zatrzymanych mężczyzn Prokuratura Okręgowa w Legnicy zastosowała środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 To kolejne działania kłodzkich strażników granicznych w walce ze zjawiskiem nielegalnej produkcji papierosów. W latach 2008 - 2009 funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali trzy nielegalne fabryki i hurtownie wyrobów tytoniowych w różnych rejonach Polski. Dotychczasowa łączna wartość ujawnionych i zatrzymanych maszyn, papierosów i komponentów służących do produkcji papierosów to ponad 14 milionów złotych. Zwalczanie przestępczej działalności jest możliwe m.in. dzięki prowadzonej na szeroką skalę współpracy z wieloma państwami Europy oraz międzynarodowymi organizacjami, zajmującymi się zwalczaniem przestępczości, godzącej w finansowe interesy Unii Europejskiej.

Dave

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Fabryka papierosów zlikwidowana

  2010-07-03 18:24:20

  Dave

  Nielegalna wytwórnia papierosów została zlikwidowana przez funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej z Kłodzka. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru oraz przedmiotów to blisko 700 tysięcy złotych.

 • 2010-07-08 11:40:14

  gość: ~helka

  szkoda.zawsze to taniej

 • 2010-07-10 11:41:50

  gość: ~Adi

  ostatnio dodany post

  ha ha ha Pewnie znowu jakis frajer sie Rozje... i sprzedal wszystkich a teraz oni robia sobie kariere jakiego to nosa nie mieli hehe znam poczynania policji i znam ich zagrywki tak naprawde oni nic nie wiedza i nikogo nie namierza do czasu gdy ktos im nie da cynya tak przyokazji to teraz poanowie policjanici beda mieli palenia papierosow na kilka lat bo cudzusy najlepiej smakuja :)

REKLAMA


REKLAMA