Express-Miejski.pl

Dni Międzylesia - dniami dobrej zabawy

Dni Międzylesia fot.: Gmina Międzylesie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Słoneczna pogoda, dobra zabawa, a przede wszystkim bogata oferta imprez i niezawodność mieszkańców gminy złożyły się na to, aby tegoroczne Dni Międzylesia trwające od 4 do 6 czerwca na długo pozostały w pamięci uczestników, zaproszonych gości i organizatorów.

Obchody rozpoczęły się tradycyjnie uroczystą Sesją Rady Miejskiej, podczas której poczet zasłużonych dla Miasta i Gminy Międzylesie poszerzono o ośmiu nominowanych oraz wręczono pamiątkowe medale z okazji 20-lecia samorządu.

Występy zespołu "FISHER", zespołu romskiego "MRODO DZIWEŁ", zespołów ludowych i śpiewaczych "CYRANECZKI", "WILCZANIE", "DŁUGOPOLANIE" i "RÓŻA", a przede wszystkim tegorocznej gwiazdy IWANA KOMARENKI z zespołem  przyciągnęły na pole biwakowe nie małą liczbę gości i uczestników. Z udziałem przedstawicieli partnerów czeskich (Kraliky i Lichkov) zapachami grillujących potraw kusiły, jak co roku drużyny biorące udział w festiwalu kulinarnym "GRILLOWANIE POD TRÓJMORSKIM WIERCHEM" z którego darowizny ekip grillujacych w tym roku przeznaczone zostały na pomoc dla powodzian. Poza tym, uczestnicy mogli wziąć udział w zawodch strzeleckich, konkursie "Wbijania gwoździa", a dla najmłodszych przygotowano występy dzieci i teatrzyk.

Również w wielu innych punktach miasta uroczyście obchodzono święto Międzylesia (wyścig rowerowy "UPHILL CUP 2010", zawody wędkarskie i sportowe - mecze piłki nożnej i siatkowej turniej tenisa stołowego, giełda staroci, wystawa o Mariannie Orańskiej, malowanie na asfalcie dla najmłodszych).

Gmina Międzylesie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA